Haberler

6 çocuk annesi, canını kurtarmak için dakikalarca kurtla boğuştu

Güncelleme:

Erzurum'un Tortum ilçesine bağlı kırsal Kireçli Mahallesi'ne gelen kurt, 1'i ağır 4 kişiyi yaraladı. Saldırıya uğrayanlardan 6 çocuk annesi Destegül Uğurlu'nun canını kurtarmak için dakikalarca kurtla boğuştuğu ortaya çıktı.

Dün saat 09.00 sıralarında Erzurum'un Tortum ilçesinin 172 nüfuslu kırsal mahallesi Kireçli'de meydana gelen olayda evinden hayvanlarını beslemek için ahıra giden 6 çocuk annesi Destegül Uğurlu (52), dışarı çıktığı sırada kurtla karşılaştı. Saldıran kurt, Destegül Uğurlu'yu çenesinden ısırarak ağır yaraladı.

Kurtla dakikalarca mücadele eden Uğurlu'nun yardım çığlıklarına köylüler koştu. Kurt, daha sonra köyün içinde 3 kişiye daha saldırarak çeşitli yerlerinden yaraladı.

6 çocuk annesi Destegül canını kurtarmak için dakikalarca kurtla boğuştu

KUDUZ ŞÜPHESİ

Kurdu yakalamak için köpeklerle peşine düşen köylüler, bir mağarada kıstırdıkları kurdu av tüfeği ile vurarak öldürdü. Olayı haber alan jandarma ekipleri de köye geldi. Kurt saldırısını hafif yaralarla atlatan İlhami Akbulut ve Vediye Kırmızıaslan, Tortum Devlet Hastanesi'nde ayakta tedavi edilerek taburcu oldu. Çenesinden ağır yaralanan Destegül Uğurlu ile bacağından ısırılan Serdar Aydınlı Erzurum'a getirildi. Serdar Aydınlı, Erzurum Şehir Hastanesi acil servisindeki tedavisinin ardından taburcu edilirken Destegül Uğurlu ise Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Çene Cerrahisi Kliniğinde tedavi altına alındı. Kuduz şüphesi üzerine kurdun kafası Erzurum Veteriner Araştırma Enstitüsü'ne gönderildi. Kurdun yaraladığı 4 kişi ile tüm kedi ve köpekler aşılandı.

6 çocuk annesi Destegül canını kurtarmak için dakikalarca kurtla boğuştu

"İLAÇ TEDAVİSİNE BAŞLADIK"

Kurt saldırısında yaralanan ve durumu ağır olan Destegül Uğurlu'nun hastaneye geldiğinde korku içinde olduğunu söyleyen Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Acil Anabilim Dalı öğretim görevlisi Doç. Dr. İbrahim Özlü, "Kurdun yüzünü yaraladığı Destegül Uğurlu'nun tahlil ve tetkiklerini yaparak ilaç tedavisine başladık. Yaralarının ve kesiklerinin düzelmesi için ilgili cerrahi kliniklerle konsülte ettik. Çene cerrahisinde müdahalesi planlanıyor. Müdahalesi belirli bir süre sonra planlanacak. Çünkü enfeksiyon açısından riskli. Kuduz açısından da gerekli ilacı verdik ama sonuçta hastanın bir enfektif durumu var, iyileşme sürecini bekleyerek gerekli tedavisi yapılacak" diye konuştu.

6 çocuk annesi Destegül canını kurtarmak için dakikalarca kurtla boğuştu

"KEMİK VE YUMUŞAK DOKUDA HASAR VAR"

Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hekimi Prof. Dr. Ümit Ertaş, "İlk belirlemelere göre kemik ve yumuşak dokuda hasar var. Çene kemiğinde bir problem varsa hem onu hem de yumuşak doku tamirini yapacağız. Kuduz enfeksiyonu yayılmaması için tıbbi bir bekleme süresi var. 5-7 gün arası sürebilir. Kurt da öldürülmüş. Onun da kafası adli tıbba gönderilerek beyninde kuduz olup, olmadığı incelenecek. Çabuk belli olursa, hemen ameliyata alırız. Erken ameliyat zarar vereceği için bekletiyoruz" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Erzurum Tortum Çocuk 3.Sayfa Güncel Haberler

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu Gülşah Çomoğlu hayatını kaybetti

'Geç saatte dışarı çıkma' cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

"Geç saatte dışarı çıkma" cinayeti! 16 yaşındaki kız çocuğu, dayısını bıçaklayarak öldürdü

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

İsrail'e meydan okuyan Kassam Tugayları, roketleri nasıl üretiyor? Görüntüleri ilk kez yayınladılar

Bakmadan Geçme

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

Rekabet Kurumu'ndan 4 ünlü beyaz et firmasına 1,2 milyar lira ceza

500

Yorumlar (6)

Cesaretister:

Belki kuduz değildi, öldürmek zorundamiydiniz, yazık belki anneydi yavrulari vardi, bir gün bütün hayvanlara hasret kalacağız.

24
453
yanıtYanıtla
Serkan Ayhan:

Sana saldırdığında ve seni öldürmek için boğazını ısırdıgında nefesin yavaş yavaş kesildiginde de aynı düşüncede olcakmısın. Yoksa yaşamak için zarar verip öldürecekmisin?

yanıt33
yanıt2
Emre1453 Ulker:

Bir insana saldıran zarar veren bir canlı ne olursa olsun öldürülmeli. Sonuçta yerleşim yerinde olan bir olay. Bak kuduz çıktı. Belki öldürülmeseydi kaç kişiye daha bulastiracak ve ölmesine sebep olacaktı. Allah şifa versin yaralananlara.

yanıt185
yanıt9
Seyit sari:

Senin beynin nasıl çalışıyor anlamıyorum.

yanıt154
yanıt11
Onemli Degil:

Allah Acil Sifalar Versin Insallah

82
1
yanıtYanıtla
Kuman:

Reis Aç kalmıştır. Dağlarda tilki domuz yaban keçisi Tavşan avının yasaklanması bu tür hayvanların üretip Dağlara salınması lazım

48
10
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title