Haberler

KKTC'li Bakanlar Antalya'da

Abone Ol

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, EXPO 2016 Antalya sergileme alanını gezerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti.

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, EXPO 2016 Antalya sergileme alanını gezerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti.

EXPO alanında EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Kazım Aydın'dan bilgi alan Berova ve Ataoğlu, sergileme alanını gezdi.

EXPO serası ve Nepal Bahçesi'nde inceleme yapan bakanlar, KKTC ülke bahçesinde de incelemelerde bulundu.

Berova, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, EXPO 2016 Antalya sergileme alanından çok etkilendiğini söyledi.

Bitki heykellerini çok beğendiğini anlatan Berova, alanda KKTC'nin de tanıtımına fırsat verilmesi nedeniyle minnettar olduklarını ifade etti.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da KKTC'nin bu organizasyonda unutulmamasının ve kendilerine güzel bir yer tahsis edilmesinden dolayı memnun olduklarını belirtti.

Türel'e ziyaret

Berova ile Ataoğlu, daha sonra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti.

Türel, ziyarette yaptığı konuşmada, EXPO 2016 Antalya'nın çok önemli bir organizasyon olduğunu belirterek, "EXPO, 6 ay sonra bitmeyecek. Daha sonra bir botanik park olarak devam edecek. Antalya'ya gelecek misafirlerimizi ilk götüreceğimiz yer EXPO alanı olacak." diye konuştu.

Antalya'da daha önce Büyükşehir Belediyesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ni gezdiğini ifade eden Berova da bunun çok önemli bir proje olduğunu söyledi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da Türel'in başarılı bir şekilde belediye başkanlığı görevini üstlendiğini belirterek, çevre, turizm gibi birçok konuda fikir alışverişinde bulunmak istediklerini kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Menderes Türel Kazım Aydın Antalya Berova Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

6 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 6 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 6 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık 2023 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 6 Aralık 2023 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 6 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 6 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 6 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Uludağ Gazoz hangi ülkenin markası, kimin malı? 6 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 6 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? ZTK kura çekimi ne zaman? Ziraat Türkiye Kupası 5. tur eleme maçları kura çekimi ne zaman yapılacak? Galatasaray Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkarsa ne kadar kazanacak, ne kadar gelir elde edecek? Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi maçı ne zaman? Kopenhag Galatasaray maçı bu hafta mı haftaya mı ne zaman?
title