Kırık Ülke Okuyucu ile Buluşuyor - Haberler
Haberi Paylaş

Kırık Ülke Okuyucu ile Buluşuyor

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Kırık Ülke Okuyucu ile Buluşuyor

Kader Sevinç'in şiir kitabı Şiirden Yayınlarından çıktı

8 NİSAN'DA İMZA GÜNÜ!

Kısa bir süre önce "Kırık Ülke" adlı şiir kitabıyla okuyucuya ulaşan ve Brüksel'de yaşayan şair Kader Sevinç, 8 Nisan'daki imza gününde İstanbullu edebiyatseverlerle buluşuyor.

Galatasaray'daki Aziz Kedi Kitabevi'nde düzenlenecek etkinlik saat 19.00'da başlayacak.

"Kırık Ülke" adlı şiir kitabı kısa bir süre önce yayınlanan Şair Kader Sevinç, 8 Nisan'da Galatasaray'daki Aziz Kitabevi'nde düzenlenecek imza gününde okuyucusuyla buluşacak. Şiirinde kendine özgü bir dil geliştiren Sevinç, şiirinin ana omurgasını da "aşk, doğa, bitmeyen bir insanlık sevinci ve insana duyulan sorumluluk bilinci ile" çatıyor. Kitapla aynı adı taşıyan şiirinde "umarsızım, / yankılanmaktan eprimiş utanç, / o eski kırık ülkeyi bir daha düşle" diye seslenen Sevinç, Brüksel'de CHP Avrupa Birliği Temsilcisi ve Avrupalı sosyal demokratların çatı partisi PES'in yönetim kurulu üyesi. Washington DC'deki Johns Hopkins Üniversitesi / SAIS'in akademi üyesi de olan Sevinç'in şiirleri No Edebiyat, Başka, Ay, Şiirden, İzmir İzmir, BT Sanat, NAR gibi çeşitli dergilerde ve fanzinlerde yayımlandı. Kader Sevinç, 2009 yılında Brüksel Şairler Grubu'nun girişimiyle bir araya gelen Avrupalı 50 şair ile birlikte Avrupa Anayasası tartışmalarına dizeleri ile katkıda bulundu. "Dizelerle Avrupa Anayasası" şiir kitabı üç dilde yayımlandıktan sonra birçok AB başkentinde okumalarla tanıtıldı.

Brüksel'de Passaporta Sanat Edebiyat Merkezi'nin etkinliklerine de katkı sağlayan Sevinç, Brussels Raw Festivali ve Washington DC Busboys & Poets etkinliklerinde yer aldı. Yurtdışında gerçekleştirdiği bu etkinliklerin yanı sıra Türkiye'deki okurları ile bir araya gelmek için sabırsızlandığını anlatan Kader Sevinç,"Hepimizin özel dünyasında en az bir "kırık ülke"si var. Bütün planlarımıza, hayallerimize, bize rağmen kırılan, bizim olan kırık ülke. Bazen onu onarmak için bir ömür harcadığımız kırık ülkelerimiz. İkincisi toplumsal olarak da bugün ülkemizin içinde olduğu durumdan, hangi partiye sempati beslerse beslesin kimsenin mutlu olmadığını düşünüyorum. Herkes için biraz kırık bir ülke artık Türkiye. İşte bugün hepimizin gururla yaşayacağı bir ülkeyi kurmak için yola koyulacağımız hareket noktasındayız." diyor.

"Kırık Ülke" kitabının ön kapağında Sevinç'in kendi yaptığı bir yağlıboya resmi yer alıyor. Arka kapaktaki fotoğraf da Stokholm'de yaşayan ve Nobel ödüllü edebiyatçıların portreleri ile tanınan dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Lütfi Özkök'ün imzasını taşıyor.

Yakında ayrıca Kader Sevinç'in İsveç'ten müzisyen Robert Mehmet İkiz ile ortak çalışması olan bir caz/şiir CD'si de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Bültenler / Güncel

Avrupa Birliği Kader Sevinç Galatasaray Brüksel Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title