Haberler

Keşif" Filmi "Motor" Dedi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Volkan Kocatürk'ün açıklamaları Setten görüntüler - Yönetmenliğini Volkan Kocatürk'ün yaptığı, 3 gencin mistik bir bilgisayar oyunu vasıtasıyla kendilerini keşfetmek üzere "1915 Çanakkalesi"ne gittiği filmin çekimlerine Ezine ilçesinde başlandı Yönetmenliğini Volkan Kocatürk, yapımcılığını Irmak Atabek'in üstlendiği, birbirinden farklı hayat ve sorunları olan 3 gencin mistik bir bilgisayar oyunu vasıtasıyla kendilerini keşfetmek üzere zamanın farklı bir dilimine, "1915 Çanakkalesi"ne gitmesini konu alan "Keşif" filminin çekimleri Ezine ilçesinde başladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Volkan Kocatürk'ün açıklamaları

Setten görüntüler - Yönetmenliğini Volkan Kocatürk'ün yaptığı, 3 gencin mistik bir bilgisayar oyunu vasıtasıyla kendilerini keşfetmek üzere "1915 Çanakkalesi"ne gittiği filmin çekimlerine Ezine ilçesinde başlandı

Yönetmenliğini Volkan Kocatürk, yapımcılığını Irmak Atabek'in üstlendiği, birbirinden farklı hayat ve sorunları olan 3 gencin mistik bir bilgisayar oyunu vasıtasıyla kendilerini keşfetmek üzere zamanın farklı bir dilimine, "1915 Çanakkalesi"ne gitmesini konu alan "Keşif" filminin çekimleri Ezine ilçesinde başladı.

Başrollerinde Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız ve Burak Can'ın oynadığı filmde Yurdaer Okur, Pelin Akil ve Rüzgar Aksoy da rol alıyor.

Yönetmen Kocatürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ezine'nin çeşitli bölgelerindeki çekimlerin 5 hafta süreceğini söyledi.

Filmin uzun yolculuk ile başladığını belirten Kocatürk, "Geldiğimiz bugüne kadar çok büyük emek sarf ettik. Farklı bir yerden anlatmaya çalışacağız Çanakkale'yi. Daha çok gençlere Çanakkale ruhunu anlatmaya çalışırken onların günlük kişisel problemlerine değinmeye çalışacağız. Dinamik bir film yapmaya çalışıyoruz. Hakikaten ilgi çekeceğini düşünüyorum." diye konuştu.

Kocatürk, bugüne kadar çok sayıda Çanakkale filmi yapıldığını, hepsini az çok seyrettiklerini ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Dinamik bir ritm ve keyifli, izlerken zevkli olacağını düşündüğüm bir film yapma arzusundayız. İyi bir ekiple çalışıyorum. Oyuncularımdan çok memnunum. Onlar da çok iyiler. İnşallah filmin sonunu da böyle iyi bitirebilirsek hepimizin zevkle seyredeceği bir film olacağını düşünüyorum. Kendim de Ayvalıklıyım. Assos'a daha önce çok geldim gittim. Daha önce Karadağlar dizisini de çektim Assos tarafında. Ezine'de ve buralarda çok çalıştım. Çok seviyorum burayı. Çok sıcak bir ortamda çalışıyoruz."

Filmin senaristi ve yapımcısı Irmak Atabek ise filmde Çanakkale Savaşlarına farklı bir açıdan bakmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Bugünün gençlerinin, kendilerini 100 yıl önceki gençlerle kıyaslamasını istediklerini aktaran Atabek, "Bugündeki 3 gencin, mistik bir zaman yolculuğuyla geçmişe, 100 yıl önceye gitmesini anlatıyor film ve bu aslında gençler için şahsi bir keşif süreci. Çekimlerimiz toplam 7 hafta sürecek. Bu 7 haftanın 5'inde Ezine'deyiz. Yahya Çavuş köyünde, Aktaş Koyu'nda, antik sütunlarda, Adatepe'de ve çeşitli bölgelerde setlerimiz olacak." diye konuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Volkan Kocatürk Çanakkale Ezine Politika Güncel Haberler

Esed'den 'normalleşme' yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Esed'den "normalleşme" yanıtı: Türk askerlerinin Suriye'den çekilmesi gündeme gelirse Erdoğan'la görüşürüm

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de Bahçeli ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe'de Bahçeli ile görüştü

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: 'Gerekirse TRT binasını yıkın' diye talimat verdim

Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala: "Gerekirse TRT binasını yıkın" diye talimat verdim

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

İran'dan Gebze'ye giden alüminyum yüklü tırdan 23 düzensiz göçmen çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title