Haberler

Kepez'de İstişare Buluşması

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Şehir Buluşmaları’ kapsamında ilçedeki 400 din görevlisi ile bir araya geldi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 'Şehir Buluşmaları' kapsamında ilçedeki 400 din görevlisi ile bir araya geldi.

Kepez Belediyesi'nin '2018 Şehir Buluşmaları'nın konukları ilçenin din görevlileri oldu. Hakan Tütüncü'nün ev sahipliğinde Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde gerçekleşen buluşmaya Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, İlçe Müftü vekili Mustafa Şimşek ile imam hatipler, müezzin kayyımlar ve Kur'an Kursu öğreticilerinden oluşan 400 kadar din görevlisi katıldı.

Kahvaltılı buluşmada Tütüncü, ortak çalışmaları istişare etmek amacıyla şehrin temel dinamikleri olarak görülen çevrelerle, kanaat önderleriyle, kamu kurum ve sivil toplum temsilcileriyle sürekli bir araya geldiklerini söyledi.

İstişarenin önemine işaret eden Başkan Tütüncü, "Birbirimizle bir araya geldiğimiz zaman bir güzellik, bir muhabbet oluyor. Bugüne kadar din görevlilerimizle çeşitli vesilelerle bir araya geldik, geliyoruz, gelmeye de devam edeceğiz" dedi.

Camilerin imarına önem verdiklerine işaret eden Başkan Tütüncü, "Sadece Kepez'de değil, Antalya'nın her köşesinde gücümüz ne kadarına yetiyorsa ibadethanelerin inşa ve imarı için elimizden gelen her türlü gayreti ve fedakarlığı gösteriyoruz. Adeta camilerin birer gönüllü personeli gibi çalışan personelimin de hakkını teslim etmek isterim. Biz her zaman camilerimizin çok daha iyi hale gelmesi için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yaptık, yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Camilerimize yönelik hizmet, hukuki bir sorumluluk değil. Ancak, hem vicdani hem de inanç değerlerimizden gelen en önemli vazife olarak görüyoruz."

"Kepez'de başarıda birlik ve beraberlik var"

Bu buluşmanın temelinde yatan en önemli sebebin gönülleri birbirine yaklaştırmak olduğuna dikkat çeken Tütüncü, "Kepez'de görevli olduğumuz 9 yılda birçok alanda önemli gelişmeler kaydettik. Sosyal, kültürel ve sportif tesisler, camilere yaptığımız hizmetler, devletimizin sağlık alanında yapmış olduğu çalışmalara kadar bütün yatırımlara, şehrimizde birçok başarıya birlikte, beraber imza attık. Şehir bir noktadan bir başka noktaya geliyorsa o zaman orada o şehri oluşturan unsurların birlikte, beraber kolektif bir emeğinden söz etmek gerekir. Biz maddi imarı yaparken, din adamlarımız da bu şehrin manevi imarı konusunda çok önemli başarılara imza attı. 4 ile 6 yaş Kur'an Kursu öğretiminde Kepez Müftülüğü Türkiye'de çığır açtı. Bu anlamda Kepez Müftülüğü, Türkiye'nin en başarılı ilçesi oldu, ödüller kazandı. Bu büyük bir mutluluk vesilesidir. Bu başarıyı getiren adımları nasıl attık? Hayırseverlerimizle, din görevlilerimizle, devlet kurumlarımızla el birliği ve gönül birliği ile bu başarıyı elde ettik. Gönüller birbirine yaklaşırsa herkes kendi alanında başarılı olabilmek için adımlar atacaktır. Bu bulaşma buna da vesile olacaktır."

Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek de 4-6 yaş Kur'an Kursu öğretiminde Türkiye'de birinci sırada olduklarını belirterek, bu neticeden dolayı da Kur'an Kursu öğreticilerini tebrik etti. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Kepez Belediyesi Hamdullah Suphi Hakan Tütüncü Türkiye Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Merkez Bankası'ndan Türk lirası mevduatı destekleyecek yeni adım

Merkez Bankası'ndan Türk lirası mevduatı destekleyecek yeni adım

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bakmadan Geçme

Rüyada yaptığın işin beğenilmemesi ve beğenilmesi ne anlama gelir? Rüyada yaptığın işi görmek, iş yaptığın kişiyi görmek ne demek? Rüyada yangın görmek, yangın söndürmek ne anlama gelir? Rüyada yangın çıkması, yangın dumanı ve yangın tüpü görmek ne demek? Rüyada kırmızı elbise giymek, kırmızı elbise görmek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı elbise giyen kadın görmek, kırmızı elbiseli kadın görmek ne demek? Rüyada büyük abdest yapmak görmek anlamı nedir? Rüyada büyük abdest yapmak ve temizlemek ne demektir? Rüyada büyük abdest yapmak anlamı ne? Rüyada kurban kesmek ne anlama gelir? Rüyada kurban kesildiğini görmek, kurban kestirmek ve rüyada kurban kesmeye niyetlenmek ne demek? Rüyada büyük abdest yapmak, büyük abdesti temizlemeye çalışmak ne demek? Rüyada büyük abdestin eline bulaşması, üstüne bulaşması ne anlama gelir? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) BJK Shakhtar Donetsk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Masterchef kim kazandı? 17 Temmuz Masterchef ana kadroya kim girdi? İşte Masterchef'te kazanan yarışmacı Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Shakhtar Donetsk maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı CANLI izle! (HD) 17 Temmuz BJK Shakhtar Donetsk maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lamine Yamal'ın sevgilisi kim? Yamal'ın sevgilisi var mı, kaç yaşında, nereli, boyu kaç? 17-18 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 17-18 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İsmail Kartal kalp krizi mi geçirdi? İsmail Kartal'ın sağlık durumu ve iddialar hakkında açıklama geldi
Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title