Haberler

Kemer Arıtmada Kokusuz Kahvaltı

Abone Ol

Kemer arıtmada kokusuz kahvaltı Antalya'nın Kemer İlçesi'nde geçen hafta Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Antalya Su ve Atıksu İdaresi'ne (ASAT) ait arıtma tesisinden kötü koku geldiği gerekçesiyle eylem yapan yerleşik yabancıların da bulunduğu grup, arıtma tesisinde ASAT yetkilileriyle kahvaltıda buluştu.

Kemer arıtmada kokusuz kahvaltı

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde geçen hafta Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Antalya Su ve Atıksu İdaresi'ne (ASAT) ait arıtma tesisinden kötü koku geldiği gerekçesiyle eylem yapan yerleşik yabancıların da bulunduğu grup, arıtma tesisinde ASAT yetkilileriyle kahvaltıda buluştu.

Merkez Mahallesi'nde yerleşik yaşayan Norveçli ve Ruslarla Türklerin bulunduğu bir grup, 26 Mayıs'ta ASAT Genel Müdürlüğü'nün arıtma tesisinden çevreye kötü koku yayıldığını ve bölgeden geçen bir derenin de kirlendiği gerekçesiyle eylem yaptı. Evlerinin önünden geçen ve arıtma tesisine giden yolu kapatan grup, Norveççe 'Kötü koku istemiyoruz' yazılı pankart açtı. Yıllardır benzer sıkıntıyı yaşadıklarını anlatan grup, sorunun çözülmesini istedi. Eylem sırasında bölgeye gelen ASAT yetkilileri sorunun çözüleceği sözünü verdi.

Olayın ardından eylem yapan grup, bugün arıtma tesisinde ASAT yetkilileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya Kaymakam vekili Halil Serdar Cevheroğlu, ASAT Genel Müdür Yardımcısı Osman Yıldız, İşletmeler Daire Başkanı Hayrettin Ocaklı, Arıtmalar Daire Başkanı Ramazan Akın, Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Üraz katıldı. Yerleşik yabancıların da bulunduğu gruba tesis gezdirilerek arıtılan su örnekleri gösterildi ve bilgilendirme yapıldı. Arıtma tesisindeki kokunun ortadan kaldırıldığını söyleyen ASAT Genel Müdür Yardımcısı Osman Yıldız, tesiste 2016 yılında yenileme yapılacağını belirtti.

Emekli öğretmen Kemal Usta ise gazete kupürlerini göstererek yaptıkları eylemin art niyetli olmadığını kaydetti. Seçim öncesi provokasyon yapıldığı iddialarını reddettiklerini anlatan Usta, kokunun giderilmesine yönelik yapılan çalışmalardan dolayı yetkililere teşekkür etti.

Norveçli Karl Otto Andersen, Kemer'i çok sevdiğini aktarırken, "Gökyüzüne bakın mavi, denize bakın mavi, ağaçlar ve her şey çok güzel ve bu güzellikleri hiçbir firma satın alamaz. Lütfen çalışmalara önem verelim. Hepimiz daha uzun yaşamayı hak ediyoruz. Yaptığınız bu çalışmadan ve kokunun ortadan kalkmasından dolayı da teşekkür ederim" dedi.

Kaymakam vekili Halil Serdar Cevheroğlu, konuyu haberleştiren gazetecilerin sorumlu habercilik örneği gösterdiğini vurgularken, konunun bir provokasyon olarak değerlendirilmemesi gerektiğine dikkati çekti.

Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Üraz da "Biz çalışmalarımızı tamamladık. Zaten bu çalışma önceki zaman zarfında başlamıştı ve bunu tamamladık. Artık Kemer'de hiçbir koku kalmamıştır. Gelecek yıl yapılacak olan toplam 60 milyon liralık yatırımla da Kemer'de arıtmayla ilgili hiçbir sıkıntı çıkacağını düşünmüyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Serdar Cevheroğlu Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

BUGÜN (2 ARALIK CUMARTESİ) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 2 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Hususi araçlarda kış lastiği zorunlu mu 2023? Hususi araçlara kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği zorunluluğu kimleri kapsıyor? CAN GÜRZAP NEDEN ÖLDÜ, ne zaman öldü? Can Gürzap kimdir, kaç yaşında, nereli, hastalığı neydi? 3 ARALIK NE GÜNÜ? 3 Aralık ne olarak kutlanıyor, anılıyor? 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları ve önemi! Tarih belli oldu! GTA 6 FRAGMAN YAYINLANDI MI? Gta 6 fragman yayınlanma tarihi belli oldu! Gta VI (6) fragman izle! Dursun Ali Erzincanlı kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? Dursun Ali Erzincanlı şiirleri! Güneş doğduktan sonra sabah namazı kılınır mı DİYANET? Sabah namazı güneş doğduktan kaç dakika sonra kılınır DİYANET? CUMARTESİ GÜNÜ ECZANELER AÇIK MI? 2 Aralık 2023 Eczane çalışma saatleri! Tesla Cybertruck Türkiye fiyatı ne kadar, belli oldu mu? Cybertruck özellikleri neler, içi nasıl? Yalı Çapkını YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) İZLE! Yalı Çapkını yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title