Haberler

Kayseri?de 8 Chp?li, Ak Parti?ye Hakaret Ettikleri Gerekçesiyle Hakim Karşısına Çıktı

Abone Ol

Kayseri'de 8 CHP'li, AK Parti'ye hakaret ettikleri gerekçesiyle hakim karşısına çıktı CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, Melikgazi İlçe Başkanı Asef Türkdönmez ve partinin gençlik kollarının 6 üyesi hakkında, AK Partili eski bakanlar Egemen Bağış, Mehmet Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler'in fotoğraflarının bulunduğu iddia edilen pankartı, parti binasına astıkları gerekçesiyle hakaret davası açıldı.

Kayseri'de 8 CHP'li, AK Parti'ye hakaret ettikleri gerekçesiyle hakim karşısına çıktı

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan, Melikgazi İlçe Başkanı Asef Türkdönmez ve partinin gençlik kollarının 6 üyesi hakkında, AK Partili eski bakanlar Egemen Bağış, Mehmet Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler'in fotoğraflarının bulunduğu iddia edilen pankartı, parti binasına astıkları gerekçesiyle hakaret davası açıldı.

Kayseri'de geçen sene 17 Aralık'ta CHP İl Başkanı Mustafa Ayan, Melikgazi İlçe Başkanı Asef Türkdönmez, gençlik kolları üyeleri Deniz Can Demir, Onur Karabulut, Emeç Aksoy Parlak, Halil Can Öz, Seçkin Akıncı ve Ahmet Nazif Yüce hakkında, Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış, Ekonomi eski bakanı Mehmet Zafer Çağlayan, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ve İçişleri eski Bakanı Muammer Güler'in fotoğraflarının bulunduğu ve üzerinde, '17-25 Aralık Haftası, Yolsuzlukla Mücadele Haftası Olsun" yazılı pankart asarak, hakaret suçu işledikleri iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü.

Kayseri 15. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davada, İl Başkanı Mustafa Ayan ve diğer davalılar hazır bulundu. Mustafa Ayan, mahkemede verdiği ifadesinde, '17-24 Aralık yolsuzluk haftası tüm yurtta belirlenmiştir. Genel Merkezimiz tarafından, bize bir pankart bir gönderildi. Pankartta, ilgili kişilerin resimleri ve isimleri bulunmamaktadır. Pankarttaki resimler, sıradan vatandaşlara benzemektedir. Asla ilgili kişilere hakaret etmedik. Türkiye'deki tüm hırsızları eleştirmek için pankart asıldı, kimse üstüne alınmasın. Kesinlikle pankartta isimler zikredilmemiş. Üzerimdeki atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben muhalefet görevimi yaptım. Beraatımı talep ediyorum" dedi. İlçe Başkanı Asef Türkdönmez de savunmasında, 'Pankartta, birilerine hakaret etmememiz söz konusu değildir. Pankartta yer alan fotoğraf ve yazılar, genel siyasi bir söylemdir. Üzerimdeki atılı suçlamayı kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorumö ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi ve sanıkların ayrıntılı ifade vermeleri için erteledi.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Ayan, "Bu bir hukuk komedisidir. Müşteki ortada yok ama biz buradayız. Mahkeme salonunda hakaret edilenler, öncelikle davacı olurlar ve mağduriyetlerini bildirirler. Ama müştekiler mahkemede yok, sadece kağıt üzerinde varlar. Bizler polis ve adliye baskısıyla buraya getirildik. Tabii ki bundan şüpheliyiz. Bugün yapılan duruşma, hukukun yüz karasıdır. Sokaktaki insanların hırsıza, hırsız diyemediği bir ortamda biz o hafta pankart ve söylemlerimizle gündeme getirdik ve halkımızı uyardık"dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Ayan Ak Parti Kayseri Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Kendi Düşen Ağlamaz 22.bölüm CANLI İZLE! 30 Kasım Kendi Düşen Ağlamaz canlı yayın! Kendi Düşen Ağlamaz yeni bölüm izle! Ziya Selçuk Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı mı olacak? Merkez Bankası rezervi ne kadar oldu? TOPLAM REZERV! TCMB rezervi açıklandı Şampiyonlar Ligi haftanın 11'i! Haftanın 11'inde Galatasaray'dan kimler var, Ziyech var mı? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 30 Kasım GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 1 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 1 Aralık Cuma burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? TV 8.5 YAYIN AKIŞI: Bugün Tv 8.5'de hangi maçlar, diziler var 30 Kasım? Vergisiz telefon ne zaman alınabilir? Vergisiz telefon ayın kaçında, hangi tarihte başlayacak? İnji kimdir? İnji gerçek adı ne, nereli? İnji kaç yaşında? Nordsjaelland - Fenerbahçe maçı ne zaman? Nordsjaelland - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Club Brugge maçı ne zaman? Beşiktaş - Club Brugge maçı hangi kanalda, saat kaçta? Boykot listesi nedir? Boykot listesinde hangi ürünler var, hangi ürünler İsrail malı? Kolpaçino 4 fragman İZLE! Kolpaçino 4 fragman izleme linki! Kolpaçino 4 fragman nereden, hangi platformdan izlenir? CANLI ALTIN FİYATLARI | Çeyrek, Gram, Cumhuriyet altını bugün ne kadar oldu? 30 Kasım Altın Fiyatları Canlı! Genel Sağlık Sigortası prim borçları silinecek mi? Kimlerin prim borçları silinecek?
title