Haberler

Kayseri CHP Milletvekili Selina Doğan İnsanları Sandığa Gitmekten Alıkoymaya Çalışıyorlar

Güncel Haberler

CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan,sandıklara sahip çıkacaklarını anlatarak, 'Seçim güvenliği konusunda da iktidar bir korku iklimi yaratmaya çalışıyor.

CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan,sandıklara sahip çıkacaklarını anlatarak, ' Seçim güvenliği konusunda da iktidar bir korku iklimi yaratmaya çalışıyor. Adil temsili öngören seçim düzenini değiştirdiler. Seçim güvenliği sayesinde insanları sandığa gitmekten alıkoymaya çalışıyorlar, ama bizler sandıklara sonuna kadar sahip çıkacağız, siz hiç merak etmeyin. Sizlerin de desteğiyle oylarınızı koruyacağız. dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İstanbul Milletvekili Selina Doğan ve Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, partilerinin Kayseri il teşkilatında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık da konuşmasında ülkeni kritik günlerden geçtiğini belirtti. Hükümete yüklenen Arık, 'Öyle bir siyasi parti var ki, bu siyasi parti kenti menfaatlerini ülkesinin menfaatlerinin önünde görüyor ve iktisada kalmak için her yolu deniyor. Tek hedefi iktidarda kalmak, koltuğu bırakmak istemiyorlar. Onun için günün şartlarında kiminle ittifak kurmak gerekiyorsa onunla ittifak kuruyorlar. Bu PKK ile ittifak kurmaksa iktidarda kalmanın yolu PKK ile ittifak kuruyorlar. Şimdi yine iktidarda kalmak için ittifak peşindeler. Bu sefer kaderin cilvesine bakın ki kendisini milliyetçi diye tanımlayan parti ile ittifak peşinde. Şunu peşinen söylemek istiyorum, bu ittifak yerli ve milli ittifak değil. Bu ittifak cumhur ittifakı değil. Bu ittifak koltuk ittifakı, bu ittifak şer ittifakı. Bu ittifak şeytan ittifakı ve bunu söyleyen Bahçeli'nin kendisi. Sayın Bahçeli 'Bunlar şeytanla bile ittifak yapabilirler' diyen biri. Yani 2 siyasi parti var, bir siyasi parti yüzde 50 yakalama adına bir siyasi parti de barajı geçme adına birbirine can simidi gibi sarılmış iki parti. Bu iktidar bugüne kadar ne söylediyse tam tersini yaptı. Bakınız insan hakları dedi en çok insan hakları kendileri inkar etti. İşte kumpas davaları başta olmak üzere. İnsanları zindanlarda çürüttüler, hayatlarını mahvettiler. Hz Ömer'in adaleti dediler, nalıncı keseri gibi hep kendilerine yonttular, Fırat'ın kenarındaki koyun dediler koyunu kendileri yediler. Kul hakkı dediler, yetim hakkı dediler, yetimin hakkını yandaşlara peşkeş çektilerö diye konuştu

'KIRŞEHİR ŞEKER FABRİKASINI ALAN FİRMA, NEREDEN BULDU BU PARAYIö

Konuşmasında Şeker Fabrikaları'nın satışına da tepki gösteren Arık, Kırşehir Şeker Fabrikası ile ilgili de dikkat çeken bir iddiayı gündeme getirdi. Arık, şunları söyledi, 'Bu milletin alın teri ile kurulmuş olan Kırşehir Şeker Fabrikası'ndan örnek vermek isterim size. Kırşehir Şeker Fabrikasını satın alan firma, Ankara'da kurulmuş. Onun genel müdürünün Kayseri 'de Talas ilçesinde yaşadığı söyleniyor. Bu şirket 300 bin liralık bir şirket . Bugüne kadar bir ticari faaliyette bulunmamış, ama gelin görün ki bu şirket 325 milyon liraya Kırşehir Şeker Fabrikasını satın aldı. Şunu sorduk, nereden buldu bu parayı Hiçbir ticari faaliyette bulunmamış birisi. Bunun arkasında kim var diye sorduk, ve bugün görüyoruz ki bunun arkasında milletin anasına küfreden Cengiz Holding'in olduğu söyleniyor. İşte garibin, gurabanın hakkını bunlar kendi yandaşlarına peşkeş çekiyorlar. Bunlar hayırsız evlat gibi atadan dededen ne varsa satıyorlarö

'ÜLKEMİZ İŞLEVSEL PARLAMENTER SİSTEMLE YÖNETİLSİN İSTİYORUZö

CHP İstanbul Milletvekili Selina Doğan ise konuşmasına Kayseri'nin, kültürü, tarihi, ekonomisi ile kıymetli bir şehir olduğunu belirterek başladı. Kılıçdaroğlu'nun 27-28 Nisan tarihleri arasında 81 il başkanı ile Kayseri'de bir araya geleceğini kaydeden Doğan, 'Bu da Kayseri'ye verilen önemi gösteriyorö dedi. 'Biz ülkemizi seviyoruz ve ülkenin normalleşmesini, kutuplaşmaların sona ermesini istiyoruzö diyen Doğan, 'Ülkemiz artık Bakanlar Kurulu kararları ile değil, olağanüstü hallerle değil, işlevsel hale gelmiş parlamenter sistemle yönetilsin istiyoruz. Ekonomi en önemli gündemimiz ve Dolar olmuş 4 liradan fazla, Euro 5 lirayı aşmış durumda. Enflasyon rakamları, işsizlik rakamları artmış. 10 milyon kişi Şeker Fabrikalarından ekmek yiyor, az mı Biz 35 gündür Şeker Fabrikaları'nın olduğu kentlerdeyiz. Orada herkesle bu sektörden ekmek yiyor. Halkın yüzde 82'si Şeker Fabrikaları'nın kapsatılmasına karşı. Neden Çünkü özelleştirilen fabrikaların başına gelenleri hepimiz biliyoruzö diye konuştu.

'İNSANLARA SANDIĞA GİTMEKTEN ALIKOYMAYA ÇALIŞIYORLARö

Seçim güvenliği konusuna da değinen Doğan, sandıklara sahip çıkacaklarını anlatarak, 'Seçim güvenliği konusunda da iktidar bir korku iklimi yaratmaya çalışıyor. Adil temsili öngören seçim düzenini değiştirdiler. Seçim güvenliği sayesinde insanlara sandığa gitmekten alıkoymaya çalışıyorlar, ama bizler sandıklara sonuna kadar sahip çıkacağız, siz hiç merak etmeyin. Sizlerin de desteğiyle oylarınızı koruyacağız. Ülke bir çok sorunla karşı karşıya. İşte eğitim meselesi. Çocuğunun eğitiminden memnun olan Adalet ve Kalkınma Partili de yok. Korkularından dile getirmiyorlar. Hiç kimse memnun değil. Pazartesi günü bu ülkede normalleşme olması için toplumsal barışın, uzlaşmanın gelmesi için herkesi meydanlara davet ediyoruz ki, bir seçime daha OHAL koşullarında girmeyelim. Bir seçime daha OHAL ile girmeyelim. İnsanlar özgür iradeleriyle basının özgür olduğu bir ortamda seçimlere gidilebilsin. Tüm vatandaşları barışçı protestomuzda bizlerle yan yana olmaya davet ediyoruzö ifadelerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Selina Doğan Kırşehir Kayseri Politika Güncel Haberler

title