Karabalık'ın Avrupalı Ziyaretçileri - Haberler
Haberi Paylaş

Karabalık'ın Avrupalı Ziyaretçileri

Bültenler - Güncel
Karabalık'ın Avrupalı Ziyaretçileri

Kartepe Leyla Sarıgöl Ortaokulu'na konuk olan Avrupalı eğitimciler Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'a da nezaket ziyaretinde bulundular.

Bir Avrupa Birliği projesi kapsamında Kartepe Leyla Sarıgöl Ortaokulu'na konuk olan Avrupalı eğitimciler Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'a da nezaket ziyaretinde bulundular. Başkan Karabalık, ülkemize gelen Avrupalı öğretmenlere ilçe hakkında bilgiler aktardı.

Leyla Sarıgöl Okulu, İspanya Colegio de Educacion İnfantil Primaria Tartessos koordinatörlüğünde, İtalya İstituto Comprensivo Statale Antonio Ugo veİngiltere Hale Ce Vc Primary School ortaklığıyla iki yıldır IDEAS isimli Comenius Multilateral School Partnership Projesi yürütmekte. Proje kapsamında proje ortağı ülke okullarının İspanyol, İngiliz ve İtalyan öğretmenleri proje ziyareti için Kartepe'ye 3 günlük bir ziyarette bulundu.

Önemli günler ve olayların ele alındığı proje kapsamında yabancı eğitimciler Türk meslekdaşları ile oluşturdukları ortak bir takvimle belirledikleri önemli günleri kutlamakta. Hazırladıkları materyaller proje ziyaretlerinde ortaklarla paylaşılmakta. Eski bir eğitimci de olan Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ı proje hakkında bilgilendirmek adına Leyla Sarıgöl Okul Müdürü Ali İlengiz ve İngilizce öğretmeni Pınar Özbek Süloğlu da yabancı meslektaşlarını başkanla buluşturdu.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'a bilgi veren Müdür İlengiz, projeyi tanıtarak, "Bu program sayesinde okulumuzu, ilçemizi ve ülkemizi de tanıtma imkanı bulduk. İki yıldır uygulanan projeye belediye olarak verdiğiniz katkılar için de teşekkür ederiz. Bu iki yıllık süreçte proje ortakları İtalya ve İngiltere'ye 9 öğretmen ve 6 öğrenci ile ziyarette bulunduk ve mayıs ayında da İspanya'ya gideceğiz" dedi.

Kartepe'ye gelen konuklara hoşgeldin diyen Başkan Karabalık da ilçenin sosyal, kültürel ve tarihi bilgilerini anlatarak, "Bu proje kapsamında ilçemizde ağırladığımız meslekdaşlarımızın birer kültür elçisi olarak bizlerin tanıtımını en iyi şekilde üstleneceğine inanıyorum. Bu proje ile dostluk, kardeşlik ve kültür birlikteliğinin sağlanacak olması çok güzel. Dünya barışına örnek teşkil eden bu birlikteliğin herkesime örnek olacağını düşünüyorum" dedi.

Başkan Karabalık misafirlerine çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı da çektirdi. Başkan Karabalık'a yabancı eğitmenler ülkelerinden getirdikleri hediyeleri verdiler.

Bültenler / Güncel

Şükrü Karabalık, İspanya, Sarıgöl, Kartepe, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title