Haberler

Karabağlar'da yeni çöp konteynerlerin dağıtımı sürüyor

Güncelleme:

Karabağlar Belediyesi, modern çöp toplama sistemine uygun yeni 3 tonluk konteynerleri, ilçenin cadde ve bulvarlarına yerleştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda 200 yeni konteyner daha satın alındı. Bunlar belirlenen program doğrultusunda Sırrı Atalay, Halide Edip Adıvar, Erdal Yaklav, Mevlana gibi caddelerin yanı sıra, Dostluk, İhsan Alyanak bulvarlarıyla çok sayıda caddedeki uygun yerlere konuluyor.

3 ton kapasiteli yeni nesil konteynerler, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün "ÇAÇA" adı verilen çok amaçlı çöp araçlarıyla boşaltılıyor.ÇAÇA'larda sadece şoför ve 1 işçi çalışıyor. Böylece işçilikten tasarruf sağlanmış oluyor. Hidrolik kol aracılığıyla kaldırılan yeni nesil konteynerlerdeki çöpler, doğrudan aracın içine dökülüyor. Daha sonra yine hidrolik kol aracılığıyla bulvar ve ana caddedeki yerlerine yerleştiriliyor.

Zamandan tasarruf, çevreye katkı

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ilçenin uygun olan her noktasında klasik konteynerlerin yerini 3 tonluk modernlerinin aldığını vurgulayarak, "Kentimizin, ÇAÇA'ların rahat manevra yapabileceği her noktasına yeni konteynerler yerleştiriyoruz. Böylece çöp toplamada zaman ve emekten kazandığımız gibi, çevre temizliğine de katkı sağlanıyor " dedi.

Karabağlar Belediyesi'nin satın aldığı ÇAÇA ve yeni konteynerlerin maliyetinin yaklaşık 6 milyon lirayı bulduğuna dikkat çeken Başkan Selvitopu, "Vatandaşlarımızın bize emanet ettiği her kuruşu yerinde kullanarak, Karabağlar'a hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Karabağlar Belediyesi Halide Edip Adıvar Sırrı Atalay mevlana Haberler

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

Umutlar azalıyor! İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopteri kaza geçirdi

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

İran'da Cumhurbaşkanı Reisi'nin düşen helikopteriyle ilk temas

Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

Ali Koç, takımı toplayıp Rams Park'ta kutlama yaptı! Ortalık bir anda karıştı

Bakmadan Geçme

Şampiyon kim olacak? Galatasaray mı Fenerbahçe mi şampiyon olacak? Villarreal Real Madrid maç özeti ve golleri izle! (ARDA GÜLER'İN GOLLERİ) Real Madrid maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Galatasaray Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Fenerbahçe kaç yıldır şampiyon olamıyor 2024? İşte Fenerbahçe'nin son şampiyonluk yaşadığı sezon! DEV DERBİDE KAVGA! Fenerbahçe - Galatasaray maçı kavgayı kim çıkardı, KİM KAVGA ETTİ? Olay ne, ne oldu? Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu? GS en son hangi yıl ve sezon şampiyonluk yaşadı? FENERBAHÇE - GALATASARAY MAÇI KAÇ KAÇ? #9917 Dev derbide kim önde, kim gol attı? DEV DERBİ SON DURUM! #129349 DEV DERBİDE NEFESLER TUTULDU! #9917 Fenerbahçe Galatasaray maçı CANLI ANLATIM! Dakika dakika ne oldu, kim gol attı? #129349 Tarihte suikaste uğrayan ve ölen dünya liderleri GALATASARAY'IN TARİHÇESİ! Galatasaray ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Galatasaray ilk başkanı kimdir? FENERBAHÇE'NİN TARİHÇESİ! Fenerbahçe ne zaman kuruldu, kaç kez şampiyon oldu? Fenerbahçe'nin ilk başkanı kimdir? Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçlar (1909-2024) Galatasaray Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 19 Mayıs Galatasaray Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray Fenerbahçe maçı öncesi kavga mı çıktı, kimle kim kavga etti? İlk 11 belli oldu! İşte Galatasaray Fenerbahçe maçı 11'leri!
İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

İran Cumhurbaşkanı Reisi'nin helikopter kazasından önceki son sözleri oldukça manidar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title