Haberi Paylaş

Kahramanmaraş'ta 36 kişinin can verdiği Ezgi Apartmanı'yla ilgili korkunç gerçek: Kolonları kesilmiş

Güncel Haberler

Kahramanmaraş'ta 36 kişinin hayatını kaybettiği depremde yıkılan Ezgi Apartmanı'yla ilgili savcılık yürüttüğü soruşturmada tüyler ürperten ayrıntı ortaya çıktı. Bilirkişi raporunda apartmanın kolonlarının kesildiğinin tespit edildiği belirtilerek, "Söz konusu kolonun mimari projesinde gösterilmediği anlaşılmıştır. Mahallinde yapılan incelemede bahsi geçen kolonun yerinde olmadığı ve kesilmiş olduğu görülmüştür." ifadelerine yer verildi.

Merkez Onikişubat ilçesi Alparslan Türkeş Bulvarı'nda bulunan 10 katlı Ezgi Apartmanı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki 7,7 büyüklüğündeki depremde yıkıldı. İlk iki katı bir işletmeye ait olan, diğer 8 katta 16 dairenin bulunduğu apartmanın enkazında 36 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Kahramanmaraş'ta 36 kişinin öldüğü Ezgi Apartmanı'na ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı

Ölen kişilerin ailelerinden bazısı, binanın ilk 2 katında bulunan firma yetkilileri hakkında kolon kestiği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı, başlatılan soruşturma kapsamında söz konusu iddiaların araştırılması için bilirkişi raporu talep etti.

Kahramanmaraş'ta 36 kişinin öldüğü Ezgi Apartmanı'na ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı

Bilirkişi olarak görevlendirilen Mimar İbrahim Yiğiter, İnşaat Mühendisi Erdi Kavaklı ve İnşaat Mühendisi Mehmet Celalettin Somuncuoğlu tarafından apartmanın enkazında yapılan incelemeler sonrasında hazırlanan raporda, şu ifadelere yer verildi: "Binanın statik projesine göre herhangi bir aks üzerinde yer almayan C-D aksları ile 3-4 akslarının arasında kalan alanda 40 santimetre çapında yuvarlak kesitli bir adet kolon bulunduğu, bu kolonun zemin kat ile asma kat arası için tasarlandığı mimari projede gösterilmediği ve projede daire katlarında bulunmadığı tespit edildi. Söz konusu kolonun mimari projesinde gösterilmediği anlaşılmıştır.

Kahramanmaraş'ta 36 kişinin öldüğü Ezgi Apartmanı'na ilişkin bilirkişi raporu hazırlandı

Mahallinde yapılan incelemede bahsi geçen kolonun yerinde olmadığı ve kesilmiş olduğu görülmüştür. Söz konusu kesilen kolonun binanın statik yapısına etki edeceği düşünülmekle birlikte binanın yıkımına neden olup olmadığının, konunun uzmanlarınca statik hesaplar kapsamında yapılacak incelemeler sonucu tespit edilebileceği düşünülmektedir."

Kaynak: AA / Güncel

Alparslan Türkeş Bulvarı Kahramanmaraş Cumhuriyet Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Nesat Irhan:

Bahaneci bir toplum değiliz. Kolonun kesilmesinden haberdar olmamak çok zor değil. Kötü niyetli olduktan sonra her türlü halt yenilir. Başka bir apartmanda kesilen kolon için şikayet ve dava vardı ama muhteşem adalet sistemimiz sayesinde hiç bir şey olmadı.

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Aykut Kalanoğlu:

Bu apartmanın kolonunu kim neden kesmiş ?anlayamadığım bir apartmanlarda kolonlar kesiliyor diğer oturanlardan ses seda yok ? bu kadar mı duyarsız bananeci bir toplum olduk ? bir kişi nasıl bina kolonunu kafasına göre kestirebilir ? göz göre göre lades !

Cevap Yaz04Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title