Haberi Paylaş

Rapor yazmak için para isteyen doktor fena yakalandı! İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi

Güncel Haberler

İzmir'de bir hekimin, kendisine istirahat raporu yazdırmak isteyen şahıstan para istediğine dair görüntüler sosyal medyada infial yarattı. Söz konusu videoyla ilgili bir açıklama yapan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, doktorun açığa alındığını duyurdu.

İzmir Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli bir hekim, kendisine rapor yazılmasını isteyen bir şahısla para pazarlığı yaptığı ortaya çıktı. Gizlice çekilen görüntülerde doktor "Parayı ne yapacağız hocam?" diyen şahsa; "Benim sekreterim var şurada" diyor.

AÇIĞA ALINDI

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, bugün yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu videodaki hekimin, hakkında inceleme başlatılarak açığa alındığını bildirdi. Açıklamada, doktorun istirahat raporu yazmak için para istediğine dair görüntülerin sosyal medyada yer aldığına dikkat çekildi.

"DİSİPLİN SÜRECİ İŞLETİLECEK"

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bir hekimin istirahat raporu için para istediği görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine adı geçen hekim hakkında İl Sağlık Müdürlüğü'müzce inceleme başlatılmış olup, ilgili açığa alınmış ve eş zamanlı adli makamlara da konu hakkında bilgi verilmiştir. Sağlık camiası içerisinde etik olmayan, suç unsuru teşkil edecek her türlü davranışa ve olası eyleme karşı yaptırımlarımızın ve disiplin sürecinin işletileceği bilinmelidir. Kamuoyunun bilgilerine sunulur."

Kaynak: ANKA / Güncel

Eğitim ve Araştırma Hastanesi İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

seyfullah aydın:

paranın gözü kör olsun normalde sağlık ocağına bile gitsen rapor yazmıyorlar ama tanıdık olduğunda veya bu şekil iş halloluyor sorsan bunlar işi hayrına yapan hayat kurtaran kahraman nerdeyse süpermen elbisesi giydirip göklere çıkaracaklar bunları

Cevap Yaz418Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title