Haberi Paylaş

İyi Partili Milletvekilleri Örs'ü Hastanede Ziyaret Etti. Aylin Cesur: "Hayati Tehlikesi Devam Ettiği İçin Yoğun Bakımda Tedavisi Devam Ediyor"

Güncel Haberler

İYİ Partili milletvekilleri bugün TBMM Genel Kurulu’nda çıkan kavgada yaralanarak yoğun bakıma alınan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ü hastanede ziyaret etti. İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, “Yapılan müdahale kalp ritminin geri döndürülmesi tedavisidir. Buna olumlu cevap verdi ancak şu anda hayati tehlikesi devam ettiği için yoğun bakımda tedavisi devam ediyor” dedi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da “Bu milletin vekilliği falan değil düpedüz milletin cellatlığına soyunmaktır, biz asla böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Öyle anlaşılıyor ki mevcut siyasi iktidar, çaresizliğin, yaklaşan seçimlerin verdiği buhranla bu şekilde acımasızca bir saldırı yöntemini tercih ediyor” diye konuştu.

İYİ Partili milletvekilleri bugün TBMM Genel Kurulu'nda çıkan kavgada yaralanarak yoğun bakıma alınan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ü hastanede ziyaret etti. İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, "Yapılan müdahale kalp ritminin geri döndürülmesi tedavisidir. Buna olumlu cevap verdi ancak şu anda hayati tehlikesi devam ettiği için yoğun bakımda tedavisi devam ediyor" dedi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da "Bu milletin vekilliği falan değil düpedüz milletin cellatlığına soyunmaktır, biz asla böyle bir şeyi kabul etmiyoruz. Öyle anlaşılıyor ki mevcut siyasi iktidar, çaresizliğin, yaklaşan seçimlerin verdiği buhranla bu şekilde acımasızca bir saldırı yöntemini tercih ediyor" diye konuştu.

İYİ Parti Heyeti, TBMM Genel Kurulu'nda AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın attığı yumrukla yaralanan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ü tedavisi için kaldırıldığı Güven Hastanesi'nde ziyaret etti. Doktorlardan Örs'ün durumuna ilişkin bilgi alan İYİ Partili milletvekilleri, konuyla ilgili açıklama yaptı. İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, şu açıklamayı yaptı:

"HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM ETTİĞİ İÇİN YOĞUN BAKIMDA TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR"

"Başına yediği darbe sonrasında vekilimizin genel durumunun iyi olmadığını gözlemledik. Ben revire eşlik ettim. Revirde EKG çekmelerini rica ettik çünkü kalp pili olduğunu biliyorum. EKG çekildiğinde kalbin durma aşamasından bir önceki aşama olan kalp ritminin maalesef bozulduğunu gördük. Derhal ambulansla Güven Hastanesi'ne getirmeye karar verdik. Yapılan müdahale kalp ritminin geri döndürülmesi tedavisidir. Çok önemli bir hadisedir.  Buna olumlu cevap verdi ancak şu anda hayati tehlikesi devam ettiği için yoğun bakımda tedavisi devam ediyor."

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu da şunları söyledi:

"BU MİLLETİN VEKİLLİĞİ FALAN DEĞİL DÜPEDÜZ MİLLETİN CELLATLIĞINA SOYUNMAKTIR"

"Şunun altını özellikle çizmek istiyorum, demokrasiyi, uzlaşmayı, birlikte tartışabilmeyi bir tarafa bıraktıklarını biliyorduk ama insanlığı bir tarafa bıraktıklarını milletimiz bir kez daha görmekte. Milletvekilimiz konuşmasını yaparken bir müdahale bir müdahale girişimi oluyor. Ardından esasında Hüseyin Bey, olayı yatıştırmak adına davranırken o sırada Ak Partili bir milletvekili parmağında da bir yüzükle milletvekilimize saldırıyor. Evet hayati tehlikesi olan bir durumdayız. Bu milletin vekilliği falan değil düpedüz milletin cellatlığına soyunmaktır, biz asla böyle bir şey kabul etmiyoruz. İYİ Parti olarak yapıcı muhalefet anlayışımızla her konuda sadece TBMM içinde değil ülkemizi ilgilendiren bütün tartışmalı meselelerde sorumlu muhalefet anlayışı ile hareket ediyoruz. Öyle anlaşılıyor ki mevcut siyasi iktidar, çaresizliğin, yaklaşan seçimlerin verdiği buhranla bu şekilde acımasızca bir saldırı yöntemini tercih ediyor. Biz ortaya çıkan bu neticeyi milletimizin takdirlerine sunuyoruz. Bu milletimizi temsil etme noktasında kabul edilebilir bir şey değil. Milletvekilimiz kendine bir gelsin ondan sonra gerekli prosedürlerle ilgili adımları da gerektiği zaman atacağız. Çok üzüntülüyüz ama biz TBMM'de sorumluluğumuzu yerine getirmeye devam edeceğiz."

Kaynak: ANKA / Güncel

Aylin Cesur İYİ Parti Güncel Haberler

title