Haberi Paylaş

İmamoğlu'na kentsel dönüşüm programında "İşten çıkarma" tepkisi! Korumalar salondan uzaklaştırdı

Güncel Haberler

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan'da projesi KİPTAŞ tarafından yürütülen kentsel dönüşüm programında konuşurken, işten çıkarıldığını belirten İSPARK çalışanının tepkisiyle karşılaştı. Birol Durmuş isimli şahsın "17 bin kişiyi işten çıkardınız" sözlerine kürsüden yanıt veren İmamoğlu, "Sen saygısız bir konuşma yapıyorsun. Böyle olmaz. Beyefendi otursun, sakinleşsin sonra konuşalım" dedi. Durmuş sakinleşmeyince korumalar tarafından salondan çıkarıldı.

KİPTAŞ'ın kentsel dönüşüm projesi kapsamında 1. etabı tamamlanan ve 155 daireden oluşan Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri'nin anahtar teslim töreni yapıldı. Törende konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaşadıkları engellemelere rağmen projenin ilk etabını planlanan tarihten önce tamamladıklarını söyledi. İmamoğlu'nun konuşması esnasında eski İSPARK çalışanı olduğunu ve haksız bir şekilde işten çıkarıldığını iddia eden Birol Durmuş, tepki gösterdi.

İmamoğlu'na kentsel dönüşüm programında 'İşten çıkarma' tepkisi! Korumalar salondan uzaklaştırdı

Durmuş, "Ekrem başkan, 17 bin kişiyi işten çıkardın. Hak diyorsun, adalet diyorsun. Bunu söyleyin önce." diye bağırdı. Kürsüden vatandaşa karşılık veren İmamoğlu, "Sen saygısız bir konuşma yapıyorsun. Böyle olmaz. Beyefendi otursun, sakinleşsin." dedi. İmamoğlu'nun korumaları, daha sonra Durmuş'u salondan çıkardı.

Salondan dışarı çıkarılırken tepkisini sürdüren Durmuş'un üzerine "Lanlı konuşma" diyen bir koruma yürümek istedi. Sivil polisler, araya girip gerginliğin büyümesini önlerken Durmuş, "Beni mi döveceksiniz?" diyerek korumaya tepki gösterdi.

İmamoğlu'na kentsel dönüşüm programında 'İşten çıkarma' tepkisi! Korumalar salondan uzaklaştırdı

Durmuş, "İBB seçimleri öncesi, o dönem AK Parti adayı Binali Yıldırım'ın kazanacağı yönünde paylaşımlar yaptığım için 12 yıl boyunca çalıştığım İSPARK'tan çıkarıldım. Sözde demokratlar, sözde özgürler. Kanser oldum." dedi.

Akciğer kanserine yakalandığını aktaran Durmuş, "Üç sene önce sağlıklı adamdım. Kafama taktım, kolay mı? Siz beni engelli yaptınız. Kiramı veremiyorum. Devletin verdiği engelli parası ve sosyal yardımlarla yaşıyorum." diye konuştu.

Belediyeden olduğunu belirten bir yetkili, Durmuş'a kendisini Ekrem İmamoğlu ile görüştüreceğini söyledi. Programda, konuşmasını yaptıktan sonra sahneye çağrılan vatandaşlara anahtarlarını teslim eden İmamoğlu alandan ayrıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

Yorumcu Davut :

ohoo siz daha ne gördünüz ki bunlar Allah esirgesin bir de seçimi kazanırlarsa o zaman görün. bunlar sırf inancı için başını kapatıyor diye insanların okuma hakkını kamuda çalışma hakkını ellerinden aldılar. dedesi imam diye askeri okula girmesine engel oldular.

Cevap Yaz47Yayından Kaldır
Selim Güler:

Sizin gercek yüzünüzü bu Millet gördü.Bende diyorum ki hersey sandikta güzel olacak.

Cevap Yaz123Yayından Kaldır
Ali KARA :

Şimdi bu adama provagatör derler, halbuki gerçeğin ta kendisi. O işsiz kalan insanların haline ben de şahit oldum. Ana muhalefet belediyeleri binlerce çalışanı siyasi nedenlerle işten attılar. Şimdide iktidara gelince işin-evin-araban olsun istiyorsan bize oy ver diyorlar. yahu sen insanlara dünyayı dar etmişsin.

Cevap Yaz1938Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title