Haberler

İstanbul Esnafı Başkanını Seçiyor

Halen İSTESOB'un başkanlık görevini sürdüren Faik Yılmaz ve Küçükköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Kaya başkanlık için yarışıyor.

Halen İSTESOB'un başkanlık görevini sürdüren Faik Yılmaz ve Küçükköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Kaya başkanlık için yarışıyor.

Bin 300 delege kullandıkları oylarla, 4 yıl boyunca görev yapacak başkanlarını belirleyecek.

Konuşmaları sırasında 2 başkan adayına da tepki sesleri yükseldi

Haber Serpil KIRKESER Kamera İstanbul DHA

İstanbul'daki 250 bini aşkın esnaf sanatkarın bağlı olduğu 152 odanın başkan ve yöneticilerinden oluşan bin 300 delege, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (İSTESOB) Başkanı'nı seçmek için Haliç Kongre Merkezi'nde bir araya geldi. Halen İSTESOB'un başkanlık görevini sürdüren Faik Yılmaz ile Küçükköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Kaya başkanlık için yarışıyor.

KÜÇÜK OLMADAN BÜYÜK OLMAZ

Anneler Günü'nü kutlayarak sözlerine başlayan İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, yaptığı konuşmada esnafın Türkiye için önemini anlattı. 9 Mayıs 2010 tarihinde göreve geldiğini hatırlatan Yılmaz, Türk Esnaf ve Sanatkarı, yalnız ekonomik hayatımızın değil, milli birlik ve bütünlüğümüzün, demokratik hayatımızın her dönemde teminatı olmuştur. İşte bu vasıflarıyla Türk esnaf ve sanatkarı milli hayatımızın bel kemiği, başka bir değimle orta direğidir. Yurdumuzda bugünün dev holdingleri ve sanayilerin temelinde iftiharla görülüyor ki mensuplarımız olan küçük esnaflar var. Yani bugünün büyükleri, küçükten gelmişler. Bir başka ifadeyle küçük olmadan, büyük olmaz. Avrupa ülkeleri bu bilinçle küçüklerin önüne adeta kırmızı halılar seriyor. Memleketimizde ise bugün maalesef esnaf kaderiyle başbaşa bırakılmıştır. Oysa esnaf ülkemizin hertürlü sosyal faaliyelerinde sönmeyen bir ideal ile hizmet veren en büyük kesimidir. Milletimizin temel taşıdır, harcıdır dedi.

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin her kademesinde 34 yıl boyunca görev yaptığını anlatan Yılmaz, Onurumla, gururumla hizmet verdim. Yoluma taş koyanlar olabilir. Ancak bu defa genel kurula bir kaç hafta çirkin saldırılara muhatap oldum. Bunları da normal karşılıyorum. Çünkü bulunduğumuz mevki bir zirve. Buraya gelirken ateşten bir gömlek giydiğimizin farkındayız. Zirvede bulunanların taşlandığı bir dünyada, elbette bizim içinde iftiralar, senaryolar yazılıp, teşkilatta mide bulandırma operasyonuna gidilecekti. Nitekim odalara isimsiz mektuplar yazarak, kendini gizleyen ama kim oldukları bilinen çapsız insanların, hazımsız insanların hezeyanları olarak yorumluyorum. Ancak bu iftirayı yapanlar seçim sonrası adalet önünde hesap vereceklerini bilmeliler ifadelerini kullandı.

FAİK YILMAZ KONUŞTURKEN TEPKİ

Yılmaz, başkanlık yaptığı 4 yıl boyunca yaptığı çalışmaları anlattığı sırada bazı delegeler Adaletsizsin şeklinde bağırdı. İSTESOB'un diğer başkan adayı Küçükköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Kaya da bu delegeleri sakinleştirmeye çalıştığı görüldü.

ALTINA ADINI BİLE YAZAMAYACAK KAREKTERDEKİ İNSANLARIN MEKTUPLARINDAN MEDET UMACAK...

Başkan adayı Küçükköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erkan Kaya ise Niye aday oldum. Ben aday olmaya pazartesi günü karar verdim. Bu salı günü de aday oldum. 3 günde 30 tane projeyi yazdım ve broşür halinde sizlere sundum diyerek sözlerine başladı. Kaya, Biraz evvel mektuplardan bahsedildi. Ben 3 gün evvel aday oldum. Ben öyle altına adını bile yazamayacak karakterdeki insanların mektuplarından medet umacak karakterde bir kardeşiniz değilim. Ben o mektupları işin doğrusu hiçbir tane oda başkanının veya yöneticisinin bile yazdığına inanmıyorum. O mektubu yazan arkadaşlarımızı kınıyorum diye konuştu. Kaya daha sonra projelerini açıklayarak sözlerini tamamladı. Konuşması sırasında Kaya, bazı delegeler tarafından eleştirildi.

İKİ BAŞKAN ADAYI BASINA BİRLİKTE POZ VERDİ

Tekrar söz alan Faik Yılmaz, Erkan Kaya'nın mektuplarla işi olmadığını ancak o mektubu yollayanlarında aralarında olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından başkan adayları Faik Yılmaz ve Erkan Kaya basın mensuplarına birlikte poz verdi.

BİN 300 DELEGE 4 YIL BOYUNCA GÖREV YAPACAK YENİ BAŞKANLARINI BELİRLEYECEK

Yapılan diğer konuşmalarda da esnafın sorunları masaya yatırıldı. Saat 10.00'da başlayan 34. Olağan Genel Kurul'da saat 14.00'de oy verme işlemi ile devam etti. Bin 300 delege kullandıkları oylarla, 4 yıl boyunca görev yapacak yeni başkanlarını belirleyecek.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Faik Yılmaz Erkan Kaya İstanbul Küçükköy Politika Güncel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı?
Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title