Haberler

İsrailli gardiyanlar Filistinli mahkumu darbederek öldürdü

Güncelleme:

İsrailli gardiyanlar, Batı Şeria'daki Negev Çöl Cezaevi'nde kalan Filistinli Sair Semih Ebu Asab'ı darbederek öldürdü. Mahkumun ölümüne karışan 14 kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

İsrailli gardiyanların, ülkenin güneyinde bulunan Negev Çöl Cezaevi'ndeki Filistinli bir mahkumu darbederek öldürdüğü bildirildi.

MAHKUMUN ÖLÜMÜNE KARIŞAN 14 SANIK HAKKINDA SORUŞTURMA

İsrail'in Kanal 12 televizyonunun açıkladığı raporda, gardiyanları soruşturma biriminin, mahkumu darbederek ölümüne neden olduğundan ve şiddet olayına karıştığından şüphelenilen 14 sanık hakkında soruşturma başlattığı kaydedildi.

Yaklaşık bir ay önce gardiyanların, söz konusu Filistinliyi hapishane hücrelerinden birinde sopalarla darbederek ağır yaralanmasına yol açtığı dile getirilen raporda, bunun ardından hayatını kaybeden Filistinlinin müebbet hapis cezası nedeniyle 18 yıldır cezaevinde bulunan 38 yaşında Batı Şerialı bir Fetih aktivisti olduğu ifade edildi.

ÇÖL HAPİSHANESİNDE ÖLDÜRÜLDÜ

Raporda, 14 şüphelinin ifadeleri alınarak uyarıldıktan sonra serbest bırakıldığı ve süresiz izne çıkarıldığı belirtildi.

Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Filistin Esir İşleri Heyeti ve Filistinli Esirler Cemiyeti, 19 Kasım'da yaptığı ortak açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Kalkilya ili nüfusuna kayıtlı Sair Semih Ebu Asab'ın (38) Negev Çöl Hapishanesi'nde öldüğünü duyurmuştu.

"BASKINLARA EZİYET, SALDIRI VE DARP EŞLİK EDİYOR"

FKÖ'ye bağlı Filistin Esir İşleri Heyetinden 15 Kasım'da yapılan yazılı açıklamada, "İşgalcilerin (İsrail), Negev Çöl Cezaevi'nde esirlerin hayatını dayanılmaz bir cehenneme çeviren sıkı güvenlik tedbirleri altında, onlara yönelik baskıcı uygulamaları hayatı esirler için son derece sıkıntılı ve acımasız hale getiriyor." ifadesine yer verilmişti.

Cezaevi yönetiminin elektriği tamamen kestiği, günlük yalnızca 50 dakika süreyle su verildiği, öğünlerin ikiye düşürüldüğü ve kantinlerin kapatıldığı vurgulanan açıklamada, "Özel kuvvetler tüm bölümlere baskınlar düzenliyor, bu baskınlara sistematik eziyet, saldırı ve darp eşlik ediyor." denilmişti.

Ayrıca cezaevi yönetiminin hasta esirleri kliniklere ve sivil hastanelere nakletmediği, bu kişilerin tek kişilik hücrelere kapatıldığı kaydedilmişti. İsrail hapishanelerinde 7 Ekim'den bu yana cezaevi yönetimlerinin artırdığı baskı ve şiddet nedeniyle 6 Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.İsrail güçleri işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te 7 Ekim'den bu yana 4 bin 630 Filistinliyi gözaltına aldı.

Kaynak: AA / Güncel

Batı Şeria Çöl İnsan Hakları Uluslararası İlişkiler Dünya Güncel Haberler

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

Bakmadan Geçme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı: Darbeye tiyatro diyenleri affetmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 15 Temmuz mesajı: Darbeye tiyatro diyenleri affetmeyiz

500

Yorumlar (7)

Babilya :

Dünyanın çivisi çıkmış .Adamlar istedikleri gibi at koşturuyor.

87
3
yanıtYanıtla
esen gul:

Allah belanızı versin ne istiyorsunuz masum insanlardan onların bır baba bır evlat oldugunu unutuyorlar hem adamların topragını adeletsız bır sekılde al sonra zulum yap bu masumların hakkı nerede aranacak kendısı zaten siyonist bır yonetım mahkumu oldurenı ne derece cezalandıracak utanmasalar odul verecekler

61
3
yanıtYanıtla
Harun SİZER:

soruşturma açılmış mış sonuç ne olacak bir dahaki sefere daha fazla ve delilsiz oldürün kimse duymasın bilmesin diyecekler

45
4
yanıtYanıtla
Faruk Yavrutürk:

itrailin bunca zülüm onursuzluk haysiyetsizliği insani yaşam ve onura bu kadar sldırıısı ve gelecek planları içinde ülkemizi işkal ve ilhakı aşikar iken Yüce devletimiz onurlu hükümetimiz niçin hala itrail ile sosyo ekonomik bütün ilişkileri en azından savaş bitene kadar dondurmuyor askıya almıyor. İnanıyorumki böyle birşey yaparsa çevre ülkelerde aynısını yapar.Benim ve tüm vatandaşlarımızın insani milli ve vatandaşlık onurum inciniyor

21
2
yanıtYanıtla
Bozkurt:

Şöyle bir gerçek var İsrail’de soruşturma açılıyor bizde üzülerek söylüyorum o da yok

0
15
yanıtYanıtla
Hacı Şembeki:

Yahudi medeniyeti böyle bir sey

7
0
yanıtYanıtla
kaan yazıcı:

müslüman ülkelerini hain liderler yönetiyor

3
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title