Haberler

İsrail ordu sözcüsü Hagari'den Tel Aviv'i karıştıran Hamas itirafı

Güncelleme:

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari, Hamas ile ilgili itiraf niteliğinde ifadelere imza attı. Bir televizyon kanalına demeç veren Hagari, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun savunduğu "Hamas'ın ortadan kaldırılması hedefine" karşı çıktı. Hagari, "Hamas'ı yok etme fikri halkın gözüne kum atmaktır. Hamas bir fikirdir, siyasi partidir. İnsanların kalplerinde kök salmıştır. Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor." dedi. Hagari'nin çarpıcı sözlerine Netanyahu'dan sert tepki geldi.

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari, Hamas'ın bir fikir ve siyasi parti olduğunu belirterek, "Hamas, insanların kalplerine kök salmıştır. Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor." dedi.

Hagari, Kanal 13 televizyonuna, İsrail'in büyük bir insanlık felaketine yol açtığı Gazze'deki saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

İsrail Ordu Sözcüsü: Hamas'ı Ortadan Kaldıramayızİsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari

"HAMAS, İNSANLARIN KALPLERİN KÖK SALMIŞTIR"

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun savunduğu "Hamas'ın ortadan kaldırılması hedefine" ilişkin konuşan Hagari, "Hamas'ı yok etme fikri halkın gözüne kum atmaktır." ifadesini kullandı. Hagari, "Hamas bir fikirdir, siyasi partidir. İnsanların kalplerinde kök salmıştır. Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor." diye konuştu. "Hamas'ın yerine başka bir şeyin geliştirilmesini" öneren Hagari, Gazze'deki tüm esirlerin askeri saldırılarla geri getirilmesinin de "imkansız" olduğunu söyledi.

NETANYAHU'DAN TEPKİ GECİKMEDİ

Netanyahu da Hagari'nin açıklamalarına tepki göstererek, güvenlik kabinesinin Gazze'deki saldırılara ilişkin "Hamas'ın askeri ve idari olarak yok edilmesi hedefinin bulunduğunu ve İsrail ordusunun da bunu yapmakla yükümlü olduğunu" savundu.

İsrail Ordu Sözcüsü: Hamas'ı Ortadan Kaldıramayızİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu

NETANYAHU SAVAŞ KABİNESİNİ FESHETMİŞTİ

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve muhalefetteki Benny Gantz, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'te başlatılan saldırılardan 4 gün sonra "acil durum hükümeti" ve bunun altında daraltılmış bir Savaş Kabinesi kurulması konusunda anlaşmıştı.

Savaş Kabinesi üyesi Gantz, 9 Haziran'da olağanüstü hal hükümetinden istifa ettiğini duyurmuştu. Gantz'in ardından Savaş Kabinesi üyesi ve eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot da Netanyahu başbakanlığındaki olağanüstü hal hükümetinden istifa etmişti. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da Savaş Kabinesi'nin Gantz'in talebiyle kurulduğunu ve istifasından sonra da kabineye ihtiyaç kalmadığını belirterek kabinenin feshedildiğini duyurmuştu.

Kaynak: AA / Güncel

Benjamin Netanyahu Tel Aviv İsrail Hamas Güvenlik Uluslararası İlişkiler Politika Güncel Haberler

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

İzmir'de 2 kişinin elektrik akımına kapıldığı an! Her şey saniyeler içinde olmuş

İzmir'de 2 kişinin elektrik akımına kapıldığı an! Her şey saniyeler içinde olmuş

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

Bakan Şimşek, aylık harcamaları 5 milyon TL'nin üzerinde olanların peşine düştü

17 yaşındaki Cemre'nin ölümünde yeni detaylar: Emre ile de birlikte ol, yapmazsan seni asansör boşluğuna atarım

17 yaşındaki Cemre'nin ölümünde yeni detaylar: Emre ile de birlikte ol, yapmazsan seni asansör boşluğuna atarım

500

Yorumlar (8)

akrep kral:

Allahım bu zulüm yapan canavarı bertaraf eyle bitsin bu zulüm

192
5
yanıtYanıtla
Yasin Özsoy:

Amin

yanıt100
yanıt1
Murat Celik:

taksici Ekrem haması terörist ilan ediyordu çok yazık Çok 16 milyonun Belediye Başkanı ama bir PKK'ya terör örgüsü diyemedi

yanıt0
yanıt0
Hüseyin Kara:

İsrail topraklarını büyütmeden bu savaşı bitirmez İsrail’in başına zaten bu büyüme sendromu çok belalar açacak Rahat ve sağlıklı bir istirahati asla tadamayacaklar

61
0
yanıtYanıtla
Ben bilmemm:

İsrail kararlı bir ülke. Siyasi ve dini amaçlı olarak toprak büyütüyor. Iki örgüt ise İsrail'e hizmet eder gibi saldırı yapıp İsrail'e yardımcı oluyor.

6
43
yanıtYanıtla
Cihans:

Ben bu hamastan hala supheliyim kime calisiyor halknla ise 10binlerce coxuk oldu hic onleme firsati oomadimi

5
42
yanıtYanıtla
Adam Bey:

Gıcık olsun diye demiştir onu. Savaş bırakma zamanı…

20
1
yanıtYanıtla
Muharrem Hozar:

Biz bir ara Bop eşbaşkanıydık. Bu günlerin temelleri o zamandan atılmıştı.

4
14
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title