Haberler

İsmet Paşa Doğumunun 134. Yılında Şişli'de Anıldı

35 yıl boyunca Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel başkanlığını üstlenen İsmet İnönü, doğumunun 134. yılında özel bir programla anıldı.

Torunu Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün ev sahipliğinde Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi'nde gerçekleşen anma törenine CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin, Sibel Özdemir, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Tahir Doğaç, Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü'nün yanı sıra pek çok siyasetçi, sivil toplum temsilcisi ve Şişlili katıldı.

Tören Sunay Akın'ın sunumu ile başladı. Ardından sahneye çıkan Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü şunları aktardı; "Bugün İsmet İnönü'nün doğumunun 134'üncü yılı için bir aradayız. İsmet Paşa'nın doğum günlerini, ölüm yıldönümlerini normalde İnönü Vakfı ile Heybeliada'da ya da Ankara'da kutlarız. Ama bugün Cumhuriyet Halk Partili ailem ve dostlarımız ile hep birlikte olmak istedik. Bu vesileyle de gurur duyduğumuz tarihimizi bir kez daha hatırlamak istedik" dedi.

İsmet İnönü'nün eğitime verdiği önem ile ilgili bir anısını da paylaşan Hayri İnönü, "İsmet İnönü 7. sınıfta okurken sınıfta kalmış ve kendisini sınıfta bırakan öğretmeninin adını babama vermiş. Bu anı, onun sınıfta kalmasını ileriki hayattaki başarısının bir başlangıcı olarak gördüğünü gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Sunay Akın'ın öyküsel sunumuyla Türkiye Cumhuriyeti'nin varoluş ve kuruluş hikâyeleri yeniden hatırlanırken Livaneli Korosu da Cumhuriyet türküleriyle unutulmaz bir konser verdi. İnönü Vakfı Arşivi'nden özel olarak seçilen İsmet İnönü fotoğraflarının da ilk kez yayınlandığı etkinlik yoğun ilgi gördü.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Hayri İnönü İsmet İnönü Şişli Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title