İmam, Sezen Aksu üzerinden hilafet çağrısı yaptı: O makamı geri istiyoruz arkadaş - Haberler
Haberi Paylaş

İmam, Sezen Aksu üzerinden hilafet çağrısı yaptı: O makamı geri istiyoruz arkadaş

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Ankara Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı, Sezen Aksu'nun şarkısında geçen 'Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e' sözlerine tepki gösterdi. Hilafetin geri gelmesini isteyen Konakçı, "Bu dini sahipsiz bıraktılar, kafalarına göre at koşturmaya başladılar. Ne Hz. Meryem'e, ne Adem'e ne Havva'ya, ne Resullullah Aleyhisselam'a, ne şeriata, ne Kuran'a, ne başörtüsüne, ne çarşafa, ne sarığa, ne minareye kimse konuşamazdı. Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz" dedi.

Sezen Aksu'nun 2017 yılında müzisyen Yaşar Gaga ile çıkardığı 'Şahane Bir Şey Yaşamak' şarkısı gündem oldu. Şarkıda geçen, 'Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem'e' sözleri sosyal medyada polemik konusu oldu.

Mustafa Sandal ve Seda Sayan, ünlü şarkıcıya destek çıkarken, sosyal medyada çok sayıda kullanıcı ünlü sanatçıya tepki gösterdi. Bu tepkiler sonrası geçtiğimiz günlerde kısa sürede #sezenaksu etiketi Twitter gündeminin zirvesine oturdu.

Sezen Aksu'ya yönelik tepkiler büyürken Ankara Melike Hatun Camii İmam Hatibi Halil Konakçı, Bursa'da bir camide verdiği vaazda Sezen Aksu üzerinden örnek vererek hilafet çağrısı yaptı. Konakçı,"Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz" dedi.

"Dini sahipsiz bıraktılar" diyen Konakçı, "Söyleyin bana İslam'ın merkezi neresi? İslam'ın söz sahibi, makamı kim? Anladınız mı şimdi niye kaldırdılar, niye lağvettiler o makamı 100 yıl önce? Çıksın bir şarkıcı parçası Adem Aleyhisselam'a 'cahil' diyebilsin diye bu makamı kaldırdılar. Eğer o makam bugün kaim olsaydı bir kimse bile bugün konuşup Allah'ın indinde imam bile olsa söz sahibi olamazdı. Allah o makamı geri getirsin bize. Bunun için çalışacağız. Ah İslam kaim olsaydı, ah bu dinin bir başı bir sahibi olsaydı... Bu dini sahipsiz bıraktılar, kafalarına göre at koşturmaya başladılar. İşte o sahip olsaydı çıkıp da ne Hz. Meryem'e, ne Adem'e ne Havva'ya, ne Resullullah Aleyhisselam'a, ne şeriata, ne Kuran'a, ne başörtüsüne, ne çarşafa, ne sarığa, ne minareye kimse konuşamazdı. Biz o makamı geri istiyoruz arkadaş. İslam adına istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Acısıyla, tatlısıyla

Ne şahane bir şey yaşamak

Dibe vurmak, dimdik durmak

Bin bahane, bin oyun kurmak

Binmişiz bir alâmate

Gidiyoruz kıyamete

Selam söyleyin o cahil

Havva ile Adem'e

Aha yine, aha yine

Önümüz uçurum, ardımız dağ

İlle yanacağız, yanacaklar

Elbette

Gül de var, diken de

Aşk da var, savaş da

Her şey hepimiz için

Kısmet hayatta

Yazın veda edişi

Şölenlerle, şarkılarla

Baharların gelişi

Kırmızı, mor, yeşil lila la la ne şahane"

Haberler.com - Güncel

Sezen Aksu Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (33)

serkan :

Halil hocayı tanımayan kafasına göre yorum yapıyor, Videolarını izleyin herzaman hakkı savunmuştur hoca bizim peygamberlerimize söylenecek ufak sözde olsa susacaksak ne anlamı var kendinize gelin artık müslümanlar (örnek)çanakkale savaşında 7 düvel üzerimize geldi ama Dedelerimiz iman doluydu Manevi güç vardı Şimdi gerçekten çok bozulduk dünya hayatı gelip geçicidir. Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır.

Talat Gürbüz:

Hilafet Gelmeden Dine sahip çıkılamıyor mu? Dinayet Başkanı Açıklama Yaptı Zaten. Hilafeti Getirip İslam Dünyasına Acı ve savaş getireceksiniz. Hilafet Uğruna ne kadar insan öldü. Hz. Ali, Hz. Osman Hz. Ömer başta olmak üzere Şam da Emevilere Bağdatta Abbasilere Mısırda Memlük'lülere Son verdiler. Hep savaşarak Müslüman kanı dökerek olmuştur.

Kemal Yavuz:

Sanatçilik dediginiz olay Neset Ertas gibi insanlardan cikar. Saygi, terbiye ve edepli insanlardan yani. Sila, tilki Aleyna ve yanci anasi, 'Minik yilan' Aksu gibi taseronlar yillarca insanlarin gonlunde taht kurma oyunlarindan sonra, tarihleri gecmeye yakin birden bire asil gorevlerine geri donuyorlar. Surekli boyle oldu hep. Turkiyede kendini sanatci diye lanse eden hainler, soylari hangi irka ve hangi vatana dayandigi belli olmayan taseron ve ajanlardan baska bisey degillerdir.

Tüm 33 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title