Haberler

İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk: "2017 Yılı Terör Örgütlerinin Sonu Olacak"

Güncel Haberler

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Türkiye’de 2017 yılının terör örgütlerinin sonu olacağını belirterek, "Devletimiz2018 yılında terör örgütlerinin dağda, kırda, bayırda, şehirde nerede olursa olsun her türlü faaliyetini önleyecektir" dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Türkiye'de 2017 yılının terör örgütlerinin sonu olacağını belirterek, "Devletimiz2018 yılında terör örgütlerinin dağda, kırda, bayırda, şehirde nerede olursa olsun her türlü faaliyetini önleyecektir" dedi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Elazığ'da STK ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Programa, Vali Murat Zorluoğlu, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, STK Temsilcileri ve kanaat önderleri katıldı.

15 Temmuz 2016'da hiçbir vatandaşın ömründe yaşamayacağını düşündüğü bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kalındığını belirten İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, "Bu darbe teşebbüsüne karşı milletimiz Kurtuluş Savaşında göstermiş olduğu dayanışma ruhunu 7'den 70'e her yerde gösterdi. Bu darbe girişimi başta cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz ve en önemlisi değerli milletimizin sayesinde bertaraf edildi. Darbe girişimi bertaraf edilmesine rağmen toplumdaki tüm hasar giderilmedi. Bu darbe girişimi ordusundan yargısına, polisinden jandarmasına pek çok kuruma sıkıntılar yaşattı. Şuan itibariyle FETÖ alakalı 100 binin üzerinde devlet memuru ihraç edildi. Pek çok kişide açıkta bekletiliyor" şeklinde konuştu.

"2017 terör örgütlerinin sonu olacak"

Türkiye'de 2017 yılının terör örgütlerinin sonu olacağını aktaran Öztürk, "Devletimiz2018 yılında terör örgütlerinin dağda, kırda, bayırda, şehirde nerede olursa olsun her türlü faaliyetini önleyecektir. Buna hazırlıklarımız var ama bizim en büyük gücümüz halkımızdır. Eğer milletimiz bizimle olmasaydı bunda başarı sağlayamazdık. Bir devletin en büyük gücü halkıdır. 2017 yılında terörle mücadeleyi hızlı bir şekilde sürdüreceğiz. Şu an bahar mevsimi terör örgütlerinin arta kalan kısımlarında kıpırdamalar olabilir. Biz bu arta kalanlar için çok ciddi çalışmalar içerisindeyiz. Kıpırdadıkları zaman başlarına ne geleceğini cümle alem görecek. 2017 yılında bahar döneminden itibaren sonbahara kadar teröre karşı mücadelemizi yoğun bir şekilde yürüteceğiz" diye konuştu.

Program toplantıya katılanların sorularının yanıtlanması ile sona erdi. - ELAZIĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Sebahattin Öztürk Mücahit Yanılmaz Türkiye Elazığ Politika Güncel Haberler

title