Haberler

Hüsnü Güreli: Işık Üniversitesi'ndeki kızlar ışık saçtı

FEVZİYE Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, 20'nci mezuniyet törenini gerçekleştirdi.

FEVZİYE Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi, 20'nci mezuniyet törenini gerçekleştirdi. Görkemli bir törenle mezun olan bin 387 öğrenci, öğretim üyeleri ve veliler tarafından geleceğe uğurlandı. Mezun olan kız öğrenci sayısı ile gurur duyduklarını ifade eden Mütevelli Heyeti Başkanı Av. A. Hüsnü Güreli, "Bu seneki sloganı 'Işık Üniversitesi'nde kızlar ışık saçıyor' şeklinde tanımlayabiliriz. Lisans programlarından mezun olanların yüzde 55'i kız öğrencilerimizden oluşuyor,  yüzde 45'i ise erkek" dedi.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının bitmesi ile 20'nci mezunlarını veren Fevziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Üniversitesi'nin, Volkswagen Arena'da düzenlediği mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu. Bin 387 öğrencinin mezun olduğu törene FMV Yönetim Kurulu Başkanı Av. Akın Süel, Mütevelli Heyeti Başkanı Av. A. Hüsnü Güreli ve heyet üyeleri, üniversite rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş, fakülte dekanları, çok sayıda öğretim üyesi, Mezunlar Derneği Başkanı Mahmut Aksöz ile veliler katıldı.

Lisans ve lisansüstü öğrencilerinin mezun olduğu tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapan FMV Yönetim Kurulu Başkanı Av. Akın Süel, "Işık adını büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ten alan FMV olarak bu sorumluluğun bilinciyle öğrencilerimize özgür düşünmeyi, farklılıkları zenginlik olarak görmeyi ve bilginin gücüne önem vermeyi öğrettik. Öğretmeye de devam ediyoruz. Mezunlarımızın yetişmelerinde en büyük fedakarlıkları yapan ve yapmaya devam eden aileleri de kutluyor böyle mutlulukları daima yaşamalarını diliyorum" dedi.

"KIZLARIMIZIN MEZUN OLMA ORANI YÜZDE 65"

Mütevelli Heyeti Başkanı Av. A. Hüsnü Güreli, "Bu seneki sloganı 'Işık Üniversitesi'nde kızlar ışık saçıyor' şeklinde tanımlayabiliriz. Zira bizleri gerçekten çok gururlandıran bir tabloyla karşılaştık. Bin 387 mezunumuz var. Ön lisans programlarında mezun olan kızlarımızın oranı yüzde 65, erkeklerimizin ise yüzde 35. Lisans programlarından mezun olanların yine yüzde 55'i kız öğrencilerimizden oluşuyor,  yüzde 45'i ise erkek. Gelişen Türkiye Cumhuriyeti'nde, ilerleyen ekonomimizde çok önemli insanları yine anneler, kızlar, yine kadınlar yetiştirecek. Dolayısıyla bu bizim için çok önemli bir sene oldu" diye konuştu.

"Işık Üniversitesi'yle her zaman herkes gurur duyuyor" diyen Mütevelli Heyeti Başkanı Güreli, "Çünkü üniversitenin sahibi 82 milyon Türkiyeli. Arkasında ne bir sermaye grubu, ne bir aile ne de hakim bir ortak var. Tamamen Türkiye'ye ait 133 yıllık FMV'nın kurduğu bir üniversite. Bu bakımdan çok özenli bir şekilde üniversitemizi idare etmek için elimizden gelen hassasiyeti gösteriyoruz" ifadelerini kullandı.

"HİZMETİMİZ 82 MİLYON TÜRK HALKI İÇİN"

Üniversitenin 23 yılı geride bıraktığını ifade eden üniversite rektörü Prof. Dr. Cemal İbiş, "1996 yılında üniversitemiz kurulduğunda 3 fakülte vardı. Bugün ise 5 fakülte, 2 enstitü ve meslek yüksekokulu, teknoloji transfer ofisi ve merkezlerimiz var. Hizmetimiz 82 milyon Türk halkı ve tabi dünya için. Daha yapacak çok işimiz olduğunun bilincindeyiz. ve severek, isteyerek yapacağız" dedi.

Program Mezunlar Derneği'ni temsilen Mezunlar Derneği Başkanı Mahmut Aksöz ve üniversiteden en yüksek dereceyle mezun olan Endüstri Mühendisliği bölümü öğrencisi Tuğçe Akçay'ın açılış konuşmalarıyla devam etti. Akçay, "İnşaat mühendisliği bölümü ile çift ana dal yapıyorum, o da seneye bitecek. Açıkçası üniversiteye başlarken kendime böyle bir hedef koymamıştım. İki bölümü de okumayı çok istiyordum. O yüzden bu yolda ilerlemiş olmaktan çok mutluyum" diye konuştu.

Endüstri mühendisliğinden bütünleşik doktora programına başvurmak istediğini belirten Akçay, "Seneye de inşaat mühendisliğinden yüksek lisans yapmak istiyorum. Akademiye yönelmekle uygulama alanında olmak arasında kararsızım şu anda. Ama akademiye daha yakınım denilebilir" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından fakülte birincilerine ödülleri protokol tarafından takdim edildi. Diplomalarını alan lisans ve lisansüstü öğrencileri yemin töreninin ardından keplerini havaya fırlatarak öğrencilik hayatlarını coşkulu bir şekilde sonlandırdı.


- İstanbul
Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hüsnü Güreli Güncel Haberler

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

Bakmadan Geçme

24-25 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babamın Penguenleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babamın Penguenleri filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Renkli güneş kremi kullanmak zararlı mı? Renkli güneş kremi mi daha iyi renksiz mi? Renkli güneş koruyucusu nedir? Buket Özgünlü serbest bırakıldı mı? Buket Özgünlü neden tutuklandı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? ÖSYM OBP nedir, nasıl hesaplanır? OBP nasıl güncellenir? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Bugünkü EURO 2024 maçları saat kaçta? 24 Haziran bugün kimin maçı var? Sokak hayvanları yasası nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? 2024 TBMM'de sokak hayvanları kanun teklifinde son durum!
Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title