Haberler

Halk Oylamasına Doğru

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, halk oylaması çalışmaları kapsamında Manavgat ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, halk oylaması çalışmaları kapsamında Manavgat ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Ak Parti'den yapılan açıklamada, Anayasa Komisyonu üyesi Köse, Manavgat'ta önce ulaşım esnafıyla, daha sonra da mahalle toplantılarında vatandaşlarla bir araya geldiği bildirildi.

Gündoğdu, Yavrudoğan, Çolaklı, Evrenseki, Kumköy, Ilıca, Deniz ve Side'de taksi ve dolmuş duraklarını ziyaret eden Köse, burada ulaşım esnafları ile sohbet etti.

Esnafın taleplerini dinleyen Köse, yeni anayasa konusunda sorularını cevapladı.

Dikmen ve Sarılar Mahallelerinde vatandaşların ilgi gösterdiği toplantıda konuşan Milletvekili Köse, yeni anayasaya 'hayır' diyenlerin, her devrin hayırcısı olduğunu söyledi.

Bu tür zihniyetlerin Türkiye'nin en önemli yatırımlarına da 'hayır' dediğini belirten Köse, "Kanal İstanbul'u yapacağız diyoruz, 'hayır' diyorlar. Dünyanın en büyük havalimanını yapalım diyoruz, 'hayır' diyorlar. 3. Boğaz Köprüsü'nü yapacağız diyoruz, 'hayır' diyorlar. Paradan altı sıfırı atacağız diyoruz, 'hayır' diyorlar. 'Yapmam, yaptırmam' diyen zihniyet, şimdi de yeni Anayasaya 'hayır' diyor." dedi.

Anayasa değişikliğiyle hayata geçecek Cumhurbaşkanlığı sisteminin Türkiye'ye istikrar ve büyüme getireceğini belirten Köse, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyetinde 93 yılda 65 hükumet kurulmuş. Eğer başkanlık sistemi olsaydı, biz 65. hükumeti, 2248 yılında kuracaktık. Bugün ülkemizde hükumetlerin ortalama ömrü 16 ay. Ya, 16 ayda bir hükumet ne yapabilir? İşte ülkemizin büyümemesinin en önemli nedenlerinden birisi kısa ömürlü hükumetler. Türkiye'de ne zaman tek partili, istikrarlı hükumetler kurulmuş, büyüme ve yatırım olmuş. Koalisyonların olmaması bile bu sisteme 'evet' demek için yeterlidir."

Yeni sistemle daha fazla yatırım, daha fazla büyümenin önünün açılacağını ifade eden Köse, "Biz yeni anayasa ile Cumhurbaşkanına, kararname çıkarma yetkisi veriyoruz. Cumhurbaşkanına bu yetki, daha hızlı karar alabilmesi için verildi. Bakanları ve yüksek bürokratları atayıp, bürokrasideki 'bugün git yarın gel' ortadan kaldıracak. Yeni sisteminde, bugün yargılanamayan, dokunulamayan, çok büyük yetkilerle donatılmış, buna karşın hukuken sorumsuz olan Cumhurbaşkanını, yargılanabilir, denetlenebilir duruma getiriyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Güncel

Manavgat AK Parti Antalya Politika Güncel Haberler

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

File Market'te nakit ödemeler kaldırılıyor mu? Mağazaya yerleştirilen tabela ortalığı karıştırdı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

Küçük çocuğu zorla dudaklarından öptürmüştü! Genç kadın TikTok rezaleti sonrası gözaltına alındı

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

CHP heyeti, Bakan Şimşek ile görüştü! Taleplerini 4 ana başlık üzerinden sıraladılar

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! Babamın Penguenleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Babamın Penguenleri filmi ne zaman, nerede çekildi? #128250 Renkli güneş kremi kullanmak zararlı mı? Renkli güneş kremi mi daha iyi renksiz mi? Renkli güneş koruyucusu nedir? Buket Özgünlü serbest bırakıldı mı? Buket Özgünlü neden tutuklandı? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! 24 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? ÖSYM OBP nedir, nasıl hesaplanır? OBP nasıl güncellenir? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! Bugünkü EURO 2024 maçları saat kaçta? 24 Haziran bugün kimin maçı var? Sokak hayvanları yasası nedir? Sokak köpekleri uyutulacak mı? 2024 TBMM'de sokak hayvanları kanun teklifinde son durum! 25 Haziran Salı 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 25 Haziran burç yorumları nedir?
Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title