Haberler

Hakkari PKK'nın Tır'larını Yaktığı Işadamı Isyan Etti Günahım Ne

Hakkari- Çukurca karayolunda PKK'lı teröristlerin ateşe verdiği 3 TIR'ın bağlı olduğu maden şirketinin sahibi İsmet Ölmez, Burada çalışan personelin hepsi Hakkarilidir.

Hakkari- Çukurca karayolunda Pkk'lı teröristlerin ateşe verdiği 3 TIR'ın bağlı olduğu maden şirketinin sahibi İsmet Ölmez, Burada çalışan personelin hepsi Hakkarilidir. Benim araçlarımı yaktılar. Benim günahım ne dedi.

Hakkari- Çukurca karayolunun 15'inci kilometresinde iki gün önce Pkk'lı teröristler tarafından durdurup kimlik kontrolü yapıldıktan sonra ateşe verilen maden yüklü 3 TIR'ın Meskan Ölmez Madencilik Şirketi'ne ait olduğu belirtildi. Şirket sahibi işadamı İsmet Ölmez, Hakkari kent merkezindeki ofisinde bugün açıklamalarda bulundu. Hakkari Üzümcü Köyü arasındaki karayolunda kendisine ait olan 3 TIR'ın ateşe verildiğini belirten Ölmez şöyle konuştu

Bu bölgede 1924'ten beri yaşıyoruz. Dedelerimiz ve babalarımız burada yaşamışlar. Onlar rahmete gitmiş, onların mirasçısı olarak biz kalmışız. Daha önce babalarımız, dedelerimiz çiftçilik yapıyordu. Bizlerde kamyonculuk, muavinlik, çiftçilik yaptık. Neticede şu anda da gördüğünüz gibi 2005 yılından beri çinko madeni işletiyoruz. Büyük firmalar bu bölgeye gelmiyor. Köyümüzde çinko madeni bulunduğu için biz işletiyoruz. 2005 yılından beri bir kiralık kepçe ile başlayarak şu anda 10 TIR'ın üzerinde aracımız var, 15-20 tane büyük kamyonumuz, kaya damperlerimiz var ve bir tesis de kurmuşuz. Belki Doğu ve Güneydoğu'nun en önemli tesislerinden bir tanesi. 30-35 milyon TL arasında bir yatırımı buraya yapmışız. Ben ve ailem burada para kazanıp, bazı Hakkarililer gibi gidip metropollerde yatırım yapmıyoruz. Babam ve dedem burada yatıyorsa ben buraya hizmet yapmak istiyorum ve başka işlere de vesile olmak için bu bölgeye yatırımcıları çekmek için uğraşıyoruz.

HAKKARİLİLERE YAZIKTIR

İsmet Ölmez, kendisinin ve ailesinin de herhangi bir siyasi partiye üye olmadığını belirterek, Ben sadece Hakkari'de, Hakkari'nin öz kaynaklarıyla ihracat yapabilecek bir metal çıkarıyorum. Bu parayı da Hakkari'de tüketiyorum. Geçen yıl da bir kepçemiz yakıldı. 330 olan işçi sayımızı 140'a düşürdük. Hakkari'de ne kadar fakir vatandaşın olduğunu biliyorum. Belediyeden ve valilikten daha çok bunlara yardım ediyorum dedi.

Buradaki şirketinde çalışan personelin tümünün Hakkarili olduğunu vurgulayan Ölmez, sözlerini şöyle sürdürdü

Yolu kesip, araçlarımı yakmanın ne anlamı var. Biz bu bölgede yaşıyoruz. Benim silahım yok ki. Ben Pkk'ya zarar verecek güçte değilim ki Benim bütün stratejik yatırımlarım, bu bölgede. Akkaya'da çalışıyorum PKK bölgede. Meskan'da çalışıyorum yine öyle. Dicle-Lice arasında çalışıyorum yine öyle. Buradan Mersin, Van, Esendere'ye kadar bütün araç gereçlerim bu bölgede taşıma yapıyor. Şimdi kalkıp birilerinin yalan söylemesiyle TIR'larımı yakmak bir çaremidir. Hakkari zaten boşaltıldı. Hakkari'nin zenginleri, esnafı yüzde ellisi buradan göç etti. Sadece imkanı olmayan insanlar kalmış. Gelsinler bir açıklama yapsınlar. Ben senin TIR'larını bunun için yaktım desinler. Devletle savaşı varsa gidip devletle savaşsın. Kimi göndersen yoldan geçen araçları yakabilir. Yani araba yakmakla bölgeye hizmet gelmez ki. Hakkarililere yazıktır. Hayvancılık, çiftçilik bitti. Kimi PKK'ya katıldı öldü, kimi korucu oldu öldü gitti. Bu nesil Zap Suyu kadar yürekleri yanmış. Eğer bu böyle devam ederse biz de buradan çekip gideceğiz. 5 -10 bin insan burada ekmek kazanıyor.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İsmet Ölmez Çukurca Hakkari PKK Politika Güncel Haberler

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

İlçeyi ayağa kaldıran anlar! Patlama sesi duyuldu, kaldırımlardan çıkan buhar gökyüzünü kapladı

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

Çorum'da dilencilik yapan kadının banka hesabındaki para şaşkına çevirdi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title