Haberler

Ege Çocuk Acil baştan sona yenilendi

Güncelleme:

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Çocuk Acil Servisi, EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın destekleriyle baştan sona yenilendi.

Fiziksel alanları 500 metrekareden bin 500 metrekareye çıkartılan servisin çok daha kaliteli sağlık hizmeti sunacağını kaydeden Rektör Budak, servisteki personel sayısının da 3 kat artırıldığını söyledi.

Ege Üniversitesinin farklı noktalarında tüm hızıyla süren yatırım çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Çocuk Acil Servisine yapılan yatırımlar tamamlandı ve son teknolojik cihazlarla donatılan servisin hizmet alanı 3 katına çıkartıldı. EÜTF Hastanesinde, ulusal ve uluslararası standartlara uygun sunulan sağlık hizmetlerinin daha kaliteli hale getirilmesi için önemli yatırımlar yaptıklarını ve bu yatırımlara ara vermeden devam edeceklerini vurgulayan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Yatırımlarımızdan birinin daha tamamlanmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak için Çocuk Acil Servisimize önemli çapta yatırımlar yaptık. Fiziksel alanlarımızı 500 metrekareden bin 500 metrekareye çıkarttık. Acil servisimizdeki personel sayımızı ise tam 3 kat artırdık. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla yılda 80 bin çocuk acil hastasına daha kaliteli sağlık hizmeti sunabileceğiz" diye konuştu.

REKTÖR BUDAK'A TEŞEKKÜR

Acil servisin 3. düzey olabilmesi için hizmet sunum alanının bin metrekareden daha büyük olması gerektiğine dikkat çeken EÜTF Çocuk Acil Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. E. Ulaş Saz, "Fiziksel alan özellikleri nedeniyle 500 metrekarelik bir alandan aslında 3. düzey olabilmek için bin metrekarenin üzerindeki bir alanda sağlık hizmetleri sunmamız gerekiyordu. Bunları biz Rektör hocamızla konuştuğumuzda, Rektör Hoca sağ olsun hem personel eksikliğini hem de var olan fiziksel problemlerin bir an önce aşılması gerektiğini acil servisin aslında hastanenin vitrini olduğunu bu kapsamda da renovasyonlara ihtiyaç olduğunu ve bütün bunları aşacağımızı belirtti. Tüm eksikliklerimizi Rektör Hoca sayesinde tamamlamış olduk. Desteklerinden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

ÖZEL HASTANE KONFORUNDA HİZMET ALINACAK

Servisin yenilenmesiyle fiziki alanın oldukça geliştiğinin altını çizen EÜTF Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ile Çocuk Acil Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Yurtseven Çocuk,"Mekansal özellikler olarak özel bir hastane konforunda hizmet alacak hastalarımız. Bu, hastalar için son derece iyi olacak. Hasta bakım kalitesinin yanında eğitim odamız oldu artık. Gerek öğrencilerimize gerekse asistan doktor arkadaşlarımıza eğitim vereceğimiz yepyeni modern bir alana kavuştuk. Acil servisimizdeki değişiklerin yapılabilmesi için yıllardır uğraşıyorduk, Rektör Hocamız bu konuda çok duyarlı davrandı. En başından en sonuna kadar çocuk acilin yenilenmesini destekledi kendisine çok teşekkür ederiz" diye konuştu.

EÜTF Hastanesi Hemşiresi Gönül Temel ise fiziki koşulların iyileştirilmesinin yanı sıra personel sayısının artmasından duydukları memnuniyeti dile getirip düzenlemeye destek verenlere teşekkür etti.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Necdet Budak Ege Güncel Haberler

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Plajda taciz dayağı! 50 yaşındaki adamı tekme tokat dövdüler

Bakmadan Geçme

En-Nesyri için 48 saat bitiyor! En-Nesyri kararını verdi mi, Fenerbahçe'ye gelecek mi? Transferde son durum Beşiktaş Grazer maçı CANLI izle! (HD) 20 Temmuz Beşiktaş Grazer maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? TV8.5 canlı izle! BEŞİKTAŞ-GRAZER TV8.5 CANLI 4K İZLE! 21 Temmuz TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Beşiktaş Grazer maçı ilk 11'i! Beşiktaş'ın Grazer maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-GRAZER) EXXEN spor canlı izle! 20 Temmuz EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! Beşiktaş Grazer maçı hangi kanalda? BJK Grazer maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? 20-21 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 20-21 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Gaziosmanpaşa, Kartal, Kağıthane 20-21 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Aliağa, Bayraklı, Bornova 20-21 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şehitkamil, İslahiye, Oğuzeli 20-21 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Pozantı, Yumurtalık, Feke 20-21 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Karatay, Ereğli, Beyşehir 20-21 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 20-21 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi!
Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title