Haberler

Güncel Yazarları Mobil Cihazlar Üzerinden Sesli Olarak Dinlemek Artık Mümkün

Türkiye'nin ilk sesli kitap dükkanı olduğu belirtilen ve internet ortamında hizmet veren 'Seslenen Kitap'isiml,güncel yazarların son kitaplarını ve çok okunan, popüler yazarların başyapıtlarını sesli kitap olarak sunacak.

Türkiye'nin ilk sesli kitap dükkanı olduğu belirtilen ve internet ortamında hizmet veren 'Seslenen Kitap'isiml,güncel yazarların son kitaplarını ve çok okunan, popüler yazarların başyapıtlarını sesli kitap olarak sunacak.Her yazarın kendi kitabını seslendirdiği, internet ve mobil cihazlar üzerinden kolay ulaşılabilir ve yenilikçi bir mecra sunan Seslenen Kitap, kitapseverlere yeni bir platform sunarak bilgiye ulaşımı kolaylaştırmayı amaçlıyor. Tanıtım toplantısını 12 yazarla gerçekleştiren Seslenen Kitap için Ayşe Kulin Dönüş'ü, Canan Tan Piraye'yi, Murat Menteş Ruhi Mücerret'i, Hasan Ali Toptaş Heba'yı, Can Dündar Lüsyen'i, İclal Aydın Bir Cihan Kafes'i, Cem Mumcu Makber'i, Buket Uzuner Uyumsuz Defne Kaman'ın Maceraları:Su'yu, Pucca Ay Hadi İnşallah'ı, Berrak Yurdakul İki Cihanın Bekçisi'ni, Tuba Ünsal Benim Tatlı Komposto Günlüğüm'ü ve Fatmanur Erdoğan Beyaz Yakalı Girşimci'yi seslendirdi. Devam eden kayıtlar arasında ise Nebil Özgentürk'ün Türkiye'nin Hatıra Defteri ve Dost Can Deniz'in Cesur Sorular'ı bulunuyor.

-HEDEF KİTLE SÜREKLİ HAREKET HALİNDEKİ KİTAPSEVERLER-

Seslenen Kitap Kurucu Ortağı Berk İmamoğlu, güncel yazarların eserlerinin Seslenen Kitap mobil uygulamaları gibi, hayatın içinde ve insanların hayatlarında var olan güncel ve yenilikçi bir mecrada daha önce sunulmadığını belirterek, bunun Türkiye'de bir ilk olduğunu vurguladı. İmamoğlu, Türkiye'de sesli kitap konusunun yeni olmadığını ama Seslenen Kitap'ın sunduğu standartların yeni olduğunu belirterek hangi formatta olursa olsun bilgiye kolay ve hızlı ulaşmak isteyen, yenilikçi, teknolojiye uyum sağlamış ve teknolojiyi günlük yaşamlarına adapte etmiş kişilerin Seslenen Kitap'ı hayatlarına dahil edeceklerini söyleyerek ""Hedef kitlemiz kitap severler, kitap okumaktan hoşlanan, güncel yazarları ve güncel eserleri takip edenler, yolda, arabada, trafikte, seyahatte ve spor yaparken geçirdikleri vakitlerini iyi değerlendirmek isteyenler, yazar hayranları, eserleri yazarlarının sesinden dinlemekten keyif alan, yazarlar ile bağ kurmak isteyenler ve yazılı kitapları okumakta güçlük çeken insanlar. www.seslenenkitap.com"a üye olan herkes, satın aldıkları kitapları Seslenen Kitap mecraları diyebileceğimizwww.seslenenkitap.com internet sitesi, Seslenen Kitap mobil uygulamaları ve Seslenen Kitap masa üstü uygulamalarının tamamından dinleyebilir" dedi.

-2014'Ü 100 YAZARLA BİTİRMEYİ HEDEFLİYOR-

Berk İmamoğlu, 2014 yılında öncelikle yeni kitaplar ve yeni yazarları Seslenen Kitap'a dahil etmeyi planladıklarını ve tüm büyük yayın evlerinin sesli kitaplar konusunda Seslenen Kitap ile birlik içinde girişimde bulunmasını hedeflediklerini söyledi. Okuyan Us ve Can Yayınevi ile anlaşma imzaladıklarını belirten İmamoğlu; "Girişimde bulunması derken yayınevlerinin yeni yatırımlar yapması anlamında değil, mevcut kaynakları bu yenilikçi mecra ile değerlendirip pazarı nasıl büyütebiliriz konusunda düşünmeye başlamalarını kastediyorum. Aynı zamanda 2014 yılında biz altyapımızı yani internet sitemizi ve mobil uygulamalarımızı geliştirmeye devam edeceğiz"dedi. Halen kayıtları devam eden Nebil Özgentürk'ün seslendirdiği Türkiye'nin Hatıra Defteri ve Dost Can Deniz'in seslendirdiği Cesur Sorular ise Şubat ayında hazır hale gelecek.2014 yılına yaklaşık 15 kitap ve 1 aylık finans dergisiyle başladıklarını söyleyen İmamoğlu, bunun Seslenen Kitap'ın 6 ayda ve sıfırdan başlayarak geldiği nokta olduğunu söyledi ve sözlerine devam etti; "Bu noktaya gelirken bizimle yola çıkan insanlara sadece fikrimizi anlatabildik ve heyecanımızı paylaştık. Artık kusursuz çalışan bir altyapımız ve potansiyel iş ortaklarımıza gösterebileceğimiz bir sistemimiz var. Bu durumda yazar ve kitap sayımızı hızla artırabileceğiz. 2014 yılını 100 kitabı satışa sunarak kapatmamız sürpriz olmayacak. Lansmanımızın ardından dinleyicilerden alacağımız geri dönüşlerle kesin iş hedeflerimizi ve yatırım planlarımızı şekillendireceğiz" dedi.

-HER KİTABIN SONUNDA YAZARLARLA SOHBET-

Seslenen Kitap uygulamasıyla okuyucular, yazarın sesinden dinledikleri kitaplar sayesinde, hikayeleri yazarın ağzından dinleme fırsatı yakalayacaklar. Her kitabin sonunda yazarlara 6 soru soruluyor ve cevapları dinleyicilerle paylaşılıyor. Bazı yazarlar uzun, bazı yazarlar kısa cevaplar vermeyi tercih ediyorlar. Bu soru-cevap bölümünün uzunluğu ortalama 5 dakika sürüyor.Kitapseverler, www.seslenenkitap.com üzerinden güncel yazarların son kitaplarını ve çok okunan, popüler yazarların başyapıtlarını sesli kitap olarak satın alabilecekler. Satın aldıkları kitapları ios, android ve windows marketlerden ücretsiz indirecekleri "Seslenen Kitap' uygulamasıyla dinleyebilecekler. Ayrıca, seslenenkitap.com'dan satın alınan kitaplar Windows ve Mac masa üstü Seslenen Kitap uygulaması ile de dinlenebilir.

Kaynak: ANKA / Güncel

Nebil Özgentürk Can Deniz İmamoğlu Türkiye Politika Güncel Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye 'asgari ücret' çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Bayram ziyaretinde CHP'den AK Parti'ye "asgari ücret" çağrısı: Umarız müjdeyi verirsiniz

Soykırım kabinesini neden yıktı? İşte Netanyahu'nun bundan sonraki sürece dair planı

Soykırım kabinesini neden yıktı? İşte Netanyahu'nun bundan sonraki sürece dair planı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title