Haberi Paylaş
Giresun Nusaybin?de Şehit Olan Uzman Çavuş Süleyman Kul, Giresun?da Toprağa Verildi-2

Giresun Nusaybin?de Şehit Olan Uzman Çavuş Süleyman Kul, Giresun?da Toprağa Verildi-2

Güncel Haberler

Nusaybin'de şehit olan uzman çavuş Süleyman Kul, Giresun'da toprağa verildiMARDİN'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Süleyman Kul, memleketi Giresun'un Yağlıdere ilçesinde toprağa verildi.

Nusaybin'de şehit olan uzman çavuş Süleyman Kul, Giresun'da toprağa verildi

MARDİN'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Süleyman Kul, memleketi Giresun'un Yağlıdere ilçesinde toprağa verildi.

Askeri kargo uçağıyla getirildiği Ordu- Giresun Havalimanı'ndan baba Mehmet, anne Fatma Kul, kardeşleri ve yakınları tarafından alınan şehit Kul'un cenazesi dün akşam Yağlıdere ilçesine getirildi. Uzman Çavuş Kul'un cenazesi daha sonra Yağlıdere Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Öğle saatlerinde morgdan alınan Kul'un cenazesi ilçedeki pazar yerine getirildi. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze töreninde baba Mehmet, anne Fatma, kardeşleri ve yakınları şehidin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Taziyeleri kabul eden Mehmet Kul'un sürekli ağlaması vatandaşları da duygulandırdı. Tören alanında nöbet tutarken baygınlık geçiren bir askere de ambulansta müdahale edildi.

Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Ak Parti Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve Hasan Turan, CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, şehidin yakınları, Nusaybin'den gelen silah arkadaşları ve askerlerin katıldığı cenaze namazının ardından şehit Süleyman Kul'un cenazesi Sınır Köyü'ne götürülerek toprağa verildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Mehmet Kul Yağlıdere Nusaybin Giresun Politika Güncel Haberler

title