Haberler

Geleceğin Kodlama Uzmanları Kocaeli'de Yetişecek

Geleceğin kodlama uzmanları Kocaeli'de yetişecek Kocaeli'de öğrencilere yönelik Robotik Sınıf ve Kodlama Atölyeler açıldıKOCAELİ - Kocaeli'de hayata geçirilen ve öğrencilere yönelik olan Robotik Sınıf ve Kodlama Atölyeleri, geleceğin kodlama uzmanlarının yetişmesine katkı sağlayacak.

Geleceğin kodlama uzmanları Kocaeli'de yetişecek

Kocaeli'de öğrencilere yönelik Robotik Sınıf ve Kodlama Atölyeler açıldı

KOCAELİ - Kocaeli'de hayata geçirilen ve öğrencilere yönelik olan Robotik Sınıf ve Kodlama Atölyeleri, geleceğin kodlama uzmanlarının yetişmesine katkı sağlayacak.

Kocaeli SEKA Park'ta bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi'nde İl Milli Eğitim Müdürlğü tarafından hayata geçirilen Robotik Sınıf ve Kodlama Atölyelerinin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, ilçe kaymakamları, şirket temsilcileri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Program kapsamında Kocaeli'de bulunan liseler tarafından tasarlanan ve programlanan cihaz ve robotlar sergilendi.

"Bilgi olmadan bu çağda ideallerinizi sürdürme şansınız yok"

Konuşmasında ideallerin bilgi ile var olacağına değinen Kocaeli AK Parti Milletvekili Fikri Işık, "Bilgi olmadan hani değerini, hangi kaynağınız olursa olsun bu çağda ideallerinizi sürdürme şansınız yok. Şu anda dünyanın en önemli petrol rezervlerine sahip olduğu halde büyük açlık çeken ülkeler var. İşte Venezüella'nın durumu ortada. Şu anda petrol olup da, önemli rezervleri olup da açlık veya yoksulluk sınırının altında yaşayan onlarca ülke var. Ama bir gram petrolü, bir gram doğal kaynağı olmadığı halde 50 bin dolar kişi başı milli gelire sahip onlarca ülke var. Aralarındaki temel fark nedir sadece bilgi ve bilgiyle yetişmiş insan sermayesi" dedi.

"Gençlerimiz için çok önemli katkılar sağlayacak"

Gençlerin geleceğine katsı sağlamak adına çalıştıklarını ve bu yönde projeler geliştirdiklerine dikkat çeken Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise, "Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz en iyi şekilde yetiştirilmeleri ve onların çağın bilgileri ile donatılmaları hepimizin ortak görev ve sorumluluğu. Özellikle yeni dönemde bilgi toplamında, dijital çağda gençlerimizi en uygun şekilde yetiştirebilmek hepimizin ortak gayreti. Özellikle kodlama atölyelerinin, robotik sınıflarının yapılması hususunda eski Başbakan Yardımcısı Fikri Işık beyin teşvikleri sayesinde gündemimize aldık ve bu çalışmayı yaptık. Milli Eğitim Müdürlüğümüz konuyla ilgili hazırlık ve çalışmaları yaptı. İhtiyaç duyulan noktalarda neyi nasıl yapacağımızı kararlaştırdık. Her eğitim bölgesinde bir okulumuzu Robotik Sınıf, Kodlama Atölyesi olarak yapmayı kararlaştırdık. Gençlerimiz için çok önemli katkılar sağlayacak, onların daha iyi yetişmelerini sağlayacaktır" diye konuştu.

Konuşmaların tamamlanmasının arından proje kapsamında okullara Robotik Sınıf ve Kodlama Atölyesi yapımında katkı sağlayan iş adamları ve şirket temsilcilerine teşekkür plaketi takdim edildi. Takdimin ardından protokol davetlilerinin katılımıyla merkez hizmete açıldı. Açılışta ayrıca program kapsamında fuar alanında bulunan Bilim Merkezi'ne gelen ve birçok alanda ödül kazanan projeler protokol üyeleri tarafından incelendi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Fikri Işık Güncel Haberler

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

Merkez Bankası faizi yüzde 50'de sabit tuttu

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

TFF'nin yeni yönetiminde deprem! Bayram Saral seçimden 5 gün sonra görevinden istifa etti

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki 'Korku Evi'nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki "Korku Evi"nde çıkan yangında, sandalyeye bağlı oldukları için kaçamayan iki genç kadın yanarak can verdi

Bakmadan Geçme

Masumiyet Müzesi dizi mi oluyor? Masumiyet Müzesi konusu ne? Devlet Bahçeli Sinan Ateş davası hakkında ne dedi? Devlet Bahçeli son açıklama! Prens 3. sezon ne zaman? Prens nerede yayınlanıyor? Prens 3. sezon ne zaman yayınlanacak? Stefan Savic kimdir, kaç yaşında ve nereli? Trabzonspor'a Stefan Savic transfer olacak mı? Stefan Savic hangi takımlarda oynadı? Rams Başakşehir- La Fiorita maçı ne zaman? Başakşehir- La Fiorita maçı saat kaçta, hangi kanalda? HPV aşısı sağlık ocağında yapılıyor mu? Sağlık ocağında HPV aşısı olunur mu? HPV aşısı ücretsiz mi? HPV aşısı nerelerde, kimlere ücretsiz? Faiz sabit kalırsa altın ne olur? Faiz sabit kalırsa altın düşer mi? Faiz sabit kalırsa dolar, euro artar mı? MB döviz kuru! Temmuz ayı faiz kararı ne oldu? MERKEZ BANKASI TEMMUZ AYI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ? Merkez Bankası faiz oranı geçen aydan farklı mı? Temmuz ayı faiz oranı sabit mi kaldı? MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI AÇIKLANDI! Temmuz ayı faiz oranı sabit mi? MB faizi arttırdı mı? Baraj doluluk oranı 23 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? MASTERCHEF AŞURE TARİFİ l Masterchef aşure tarifi nedir? Aşure tarifi nasıl yapılır? Akın Akınözü annesi kim? Akın Akınözü annesi Özlem Akınözü kimdir? Akın Akınözü annesi kaç yaşında, neden vefat etti? Ferhat Gündoğdu kimdir? TFF Hakem Kurulu Başkanı kim oldu? Ferhat Gündoğdu kaç yaşında, nereli?
Rus moto vlogger Tatyana Ozolina, Muğla'da geçirdiği kazada hayatını kaybetti

Rus moto vlogger Tatyana Ozolina, Muğla'da geçirdiği kazada hayatını kaybetti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title