Haberler

Gaziantep'te Güvenlik Korucuları Yemin Etti

Araban ve Yavuzeli ilçelerinde görev yapacak 97 güvenlik korucusu için yemin töreni yapıldı.

Araban ve Yavuzeli ilçelerinde görev yapacak 97 güvenlik korucusu için yemin töreni yapıldı.

Araban İlçe Jandarma Komutanlığında düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Araban ilçesinde görev yapacak 97 güvenlik korucusu, masalardaki Türk bayrağı ve silahların üzerine ellerini koyarak yemin etti.

Törende konşan Araban Kaymakamı Emin Bağlı, emekli olan güvenlik korucularına hizmetleri için teşekkür ederek, güvenlik korucularının 1985 yılından beri güvenlik kuvvetleriyle birlikte bölücü terör örgütüne karşı canları pahasına mücadele ettiklerini söyledi.

Vatanları için şehit ve gazi olan güvenlik korucularının değerinin bilindiğini ifade eden Bağlı, şunları kaydetti:

"Vatanı için canını veren tüm şehitlere Allah'tan rahmet diliyor, gazileri minnetle anıyorum. Güvenlik korucularımızın bugün edeceği yemin sonrası ilçemizde güvenlik daha etkin olacak, omuz omuza bir dayanışma içerisinde daha güçlü ve kararlı bir şekilde yürüyecektir. Sizlerden beklentim, bir ayrıcalık olarak verilen silah kullanma yetkisini hak ve hukuka uygun olarak kullanmanız, görevinizi yerine getirirken kanun hükümlerinden ayrılmamanızdır."

Araban İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Taşkın Kılıç da 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile emekliye sevk edilen güvenlik korucularının yerine Araban ve Yavuzeli ilçelerinde görev yapacak güvenlik korucularının işlemlerinin tamamlandığını belirterek, güvenlik korucularının 2 haftalık eğitimlerini başarıyla tamamladığını söyledi.

Güvenlik korucularının kutsal göreve ilk adımlarını atacağını anlatan Kılıç, kendilerinin dün olduğu gibi bugün de terörle mücadelede güvenlik güçlerinin ayrılmaz bir parçası olduklarını vurguladı.

Kılıç, güvenlik korucularının görevini en iyi şekilde yapacağından, kanun ve nizamı, doğruluğu ve dürüstlüğü, hak ve adaleti daima rehber edineceğinden ve yeminlerine sadık kalacağından şüphe etmediğini belirtti.

Törene Yavuzeli Kaymakamı Murtaza Ersöz, Araban Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Çobanoğlu, Yavuzeli İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş Nedim Siverekli, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, şehit aileleri, güvenlik korucularının yakınları ve muhtarlar katıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Taşkın Kılıç Yavuzeli Araban Politika Güncel Haberler

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu 'B3'ten 'B1'e yükseltti

İlk defa iki kademe birden artış! Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "B3"ten "B1"e yükseltti

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

İstanbul'da perdeleri açarak cinsel içerikli film izleyen çift mahalleyi ayağa kaldırdı

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

4 cinayet, onlarca suç! İlk duruşmada örgüt lideri dahil tüm tutuklular tahliye edildi

title