Haber : Gazeteci Ali Haydar Yurtsever İçin Tgc Önünde Tören Yapıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Gazeteci Ali Haydar Yurtsever İçin Tgc Önünde Tören Yapıldı

Gazeteci Ali Haydar Yurtsever İçin Tgc Önünde Tören Yapıldı

12 Kasım'da Viyana'da vefat eden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi Ali Haydar Yurtsever için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önünde tören düzenlendi.

12 Kasım'da Viyana'da vefat eden Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi Ali Haydar Yurtsever için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti önünde tören düzenlendi.

Törene, TGC Başkanı Turgay Olcayto, Genel Sekreter Sibel Güneş, Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Özdemir, Balotaj Kurulu Sekreteri Haşmet Yavuz, Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı ve TGC Önceki Başkan Vekillerinden Umur Talu, Altan Öymen, Derya Sazak, Zafer Arapkirli, Emre Aygen, Ünal Alpat eski bakanlardan Fikri Sağlar, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Taziyeleri eşi Nalan Yurtsever ve oğlu Ali Kerem Yurtsever kabul etti.

İNSAN ODAKLI GAZETECİYDİ

Törende konuşma yapan TGC Başkanı Turgay Olcayto, şunları söyledi:

"Üzüntümüz büyük. Ali Haydar Yurtsever'i uğurlamak için buraya gelen kalabalık ne kadar sevildiğini bir göstergesi. Ali Haydar, insancıl yapısıyla iyi bir gazeteciydi. Çok iyi ve güzel işler çıkardı. Bunun yanı sıra önce insan odaklı bir gazeteciydi. O, bugün yaşadığımız toplum için duruşuyla önemli ve örnek bir gazeteci. Meslek örgütümüz için büyük bir kayıp. Kendisini saygıyla, özlemle anıyorum. Işıklar içinde yatsın."

Altan Öymen, de "Türk gazeteciliğinin gurur duyulacak simalarından biriydi. Çok iyi bir muhabirdi. Ben onunla bazı yerlerde beraber çalıştım. Dünyada birçok yerinde savaş muhabirliği dahil en zor görevleri yaptı. Basın camiası için büyük bir kayıp. Ama anısı sonsuza kadar devam edecek" diye konuştu.

Eşi Nalan Yurtsever ise duygularını şu sözlerle dile getirdi:   "Çok üzgünüm. O Benim uzun yıllar yaşamımda yer alan değerli bir insandı. Saygı duyduğum bir insandı, çocuklarımın babasıydı. Gidişi çok erken oldu. Biz beraber olduk, kaybettik birbirimizi, sonra tekrar beraber olduk. Hayatımıza girdik, çıktık. Bunun için ben çok duygusalım ve kabullenmekte zorlanıyorum. Son ana kadar beraberdik. Güzel şeyleri yaşadık. Işıklar içinde yatsın."

Oğlu Ali Kerem Yurtsever de, "Babam her şeyi başardı. Hayatını en güzel şekilde yaşadı. Herkes onu sevdi. Gazetecilikte her şeyi yaptı. Babamın titizliğini örnek alırdım. Özleyeceğiz babamı. Viyana'da aldığı tedavi çok iyiydi, aramızdan ağrısız ayrıldı" dedi. - İstanbul

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Ali Haydar Yurtsever Altan Öymen Viyana Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title