Haberler

Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı Vlah'tan Başkan Ak'a Teşekkür Ziyareti

Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı ziyaret etti.

Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ı ziyaret etti.

Keçiören Belediyesi, kardeş belediyecilik anlayışıyla başlattığı projeler kapsamında Türkiye'nin uluslararası ilişkilerde yakaladığı başarıya katkı sunmaya devam ediyor. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah ile yaptığı görüşmede kardeşlik ve dayanışma mesajı verdi. Görüşme sırasında Gagavuzya Milletvekili İvana Köksal da hazır bulundu. Keçiören Belediyesi ile kardeş bölge Gagavuzya'nın 2010 yılından itibaren başarılı işbirliği ilişkileri olduğunu söyleyen Vlah, "Bize verdikleri desteklerden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Mustafa Ak'a teşekkür ediyorum. Uluslararası alanda Türkiye'nin saygınlığını artırmak için gayret gösteren Mustafa Bey Gagavuzya'da da sevilen bir siyasetçi" dedi. Vlah, Keçiören Belediyesi tarafından Gagavuz Özerk Bölgesi'nin Kazayak ilçesine yapılan Kardeş Keçiören Parkı için bir kez daha teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gagavuzya'da yapılması planlanan yeni stadyum ve spor salonuna ilişkin projeleri inceleyen Başkan Ak, Keçiören Belediyesi tarafından inşa edilen çocuk oyun parkı için ekstra ekipman gönderileceğini kaydetti. Keçiören Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çevre Çiçekleri hareketi için hazırlanan çizgi romanları Vlah'a gösteren Başkan Ak, Sıfır Atık Projesi'nin Gagavuzya'da da yapılabileceğini hatırlattı. Keçiören Belediyesinin destekleriyle Gagavuz ressamlara ait resimlerin kitaplaştırıldığı baskıyı da inceleyen Vlah, desteklerinden dolayı Ak'a teşekkür etti. Ak, görüşmenin sonunda Vlah'a geleneksel Türk motifinin bulunduğu kilim hediye etti.

"Ülkemizin dış siyasetine katkı verme gayretindeyiz"

Birbirine yakınlaşan, dayanışma ve işbirliğini artıran Moldova ile Türkiye'nin yerel yönetimler nezdinde artan kaynaşmasını memnuniyetle karşıladığını kaydeden Başkan Ak, "İki ülkenin birbirinin derdiyle dertlenmesi, mutluluğuyla mutlu olması yerel yönetimlerin desteğiyle her kademeye sirayet etmiş durumda. Keçiören Belediyesi olarak son 10 yılda kardeş belediyecilik projelerimizle doğudan batıya birçok ülkede kardeş belediyeler kazandık. Ülkemizin dış siyasetine olumlu katkılar vermek için elimizi taşın altına sokmaktan hiç çekinmedik. Bugün de Moldova'nın Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti Başkanı İrina Vlah'la görüşme fırsatımız oldu. Geçmişte yaptığımız ve gelecekte yapmak istediğimiz işbirliği ve dayanışma konularını ele aldık. İnşallah bundan sonra da kardeşliğimiz hız kesmeden devam edecek" ifadelerini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Mustafa Ak Keçiören Türkiye Güncel Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title