Meclis, açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinlerinin 2 ay daha uzatılmasına sıcak bakıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Meclis, açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinlerinin 2 ay daha uzatılmasına sıcak bakıyor

İhlas Haber Ajansı - Güncel
 - Güncelleme:

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Meclis'in pandemi dolayısıyla açık cezaevlerindeki hükümlülerin izinlerinin 2 ay daha uzatılmasına sıcak baktığını açıkladı.

Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Meclis'in, koronavirüs salgını devam ettiği için Adalet Bakanlığı'na açık cezaevlerinde salgın iznine ilişkin yetkinin yeniden verilmesine sıcak baktığını belirtti.

MAHKUMLARIN İZİNLERİ 2 AY DAHA UZATILABİLİR

Naci Bostancı, açık cezaevlerinde bulunanlara ikişer ay süreyle izin verme yetkisiyle ilgili açıklamada bulundu. Bostancı, pandemi nedeniyle açık cezaevi mahkumlarının izin sürelerinin uzatılacağını söyledi. Meclis'in de bu uzatmaya sıcak baktığını kaydeden Bostancı şöyle konuştu:

"Meclis pandemi dolayısıyla Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'na, Sağlık Bakanlığı'nın önerisi üzerine Adalet Bakanlığı'nın açık cezaevinde bulunan mahkumların pandemi şartlarında ikişer ay izinli sayılmasına ilişkin geçmişte yetki vermişti. Kasım sonu itibarıyla bu yetki doluyor. Meclis, pandemi ortamı devam ettiği için yeniden bu yetkinin verilmesine sıcak bakıyor."

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Naci Bostancı, AK Parti, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

HAK:

Toplumu huzursuz edenleri salıvermek, mazluma zülumdur. Adalete bakan değil gören gerek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title