Haberler

Fetö'cü Üniversitenin Adı 15 Temmuz Yerleşkesi Oldu

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Ali Gür, FETÖ soruşturması kapsamında kendilerine devredilen Zirve Üniversitesi’nin isminin 15 Temmuz Yerleşkesi olarak değiştirildiğini söyledi.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Ali Gür, FETÖ soruşturması kapsamında kendilerine devredilen Zirve Üniversitesi'nin isminin 15 Temmuz Yerleşkesi olarak değiştirildiğini söyledi.

İhlas Haber Ajansı Bölge Müdürü Ahmet Orhan Akın'ın 'hayırlı olsun' ziyaretinde konuşan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, 15 Temmuz süreci ve FETÖ operasyonları hakkında açıklamalar yaptı. 15 Temmuz ruhunu üniversitede sürekli yaşatmak istediklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, "15 Temmuz ruhuyla ayrışmış gibi görünen ve hatta artık bu milletten bir şey olmaz denilirken, bir ruh üflenerek kor ateş gibi birliğini ortaya koydu. ve bütün dünyaya meydan okumasını bildi. Dolayısıyla biz de 15 Temmuz ruhunu üniversitemizde yaşatmak istiyoruz" dedi.

GAÜN'e devredilen Zirve Üniversitesi'nin ismini senato kararı ile değiştirdiklerini anlatan Gür, "Yeni bir kampüsümüz oldu, bu kampüsümüzün ismi de 15 Temmuz Yerleşkesi olarak değiştirildi. Gaziantep Üniversitesi 15 Temmuz yerleşkesi, Gaziantep Üniversitemiz, şehrimize ve Türkiye'mize hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bize yeni katılan öğrenciler fikirleri ile birlikte var olabilecekler" şeklinde konuştu.

"15 Temmuz bu toplumun kırılma anıdır"

Toplumlar için kırılma noktası olduğunu ifade eden Rektör Gür, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını, "Toplumlar için kader anları vardır. Kırılma anıdır ve kaderiniz o anda değişir. Vatanını seven herkes için vatana el uzatmak, bayrağa el uzatmak kırılma noktasıydı. O gece insanlar şoktaydı, ben o gece meydana inmiştim. Bu meydanlar birilerine kalmasın diye çıktık. Meğerse bu ruhu sadece biz taşımıyormuşuz, bütün Türkiye tek yürek olarak sokağa çıkmıştı. Millet kendi varlığını ortaya koymuş oldu. bu bir fırsattı, fırsatlar kazası olmayan şeylerdir. ve bu fırsatı Türk milleti çok iyi değerlendirdi. Bu kadar güçlü bir şekilde ve her şeyi hesaplanmış bir darbe girişiminde yedi düvelde bunun arkasındayken bu hain teröristler FETÖ yapılanması PKK'yı da yanına alarak DAEŞ'i de sınırda bekleterek bu kadar güçlü bir birliktelik varken nasıl oldu da bu millet buna karşı durabildi. Birincisi Anadolu insanı ferasetiyle bunu yenmesini bildi. İkincisi 5,5 yıldır Suriyelilere kapılarımızı cüzdanımızı açtık. Allah bu yapılan iyiliklere karşı bizim yanımızda oldu. bu ruh kolay kazanılmadı meydanlarda 27 gün çünkü o insanlar bir anlık heyecanla bir araya gelmediler. Bu milletin kendi ruhundan kopan bir birliktelikti. Biz bu ruhun yıllarca ilelebet devam etmesini istiyoruz" diyerek anlattı.

"Babamızın oğlu da olsa taviz yok"

FETÖ'cülerin virüs gibi olduğunu söyleyen Rektör Gür, "Bu bir devlet refleksidir. Ben bu yapıyı virüs olarak görüyorum. Virüsler vücutta bir tane bile kalsa vücudun bağışıklık mekanizması çöktüğü anda kendisini çoğaltır ve istilaya başlar. Dolayısıyla bir tane bile kalmasına izin verilmemelidir. Ben uzun yıllardır bunlarla mücadele eden, bu mücadeleyi yaparken hedefe konulup mağdur edilen birisiyim. Devletimiz açısından baktığımızda şuanda devletimizle aynı refleksi yapmamız bize güç veriyor. Dolayısıyla bu konuda babamızın oğlu da olsa en yakın arkadaşımız da olsa asla taviz yok. Ancak birileri de bunu fırsat bilerek, kinlerini hesaba dönüştürmeye kalkarsa bununda karşısında duracağız" şeklinde konuştu.

Bağış dekontuna yoğun ilgi

Yeni rektörlük görevine seçildiğini hatırlatan Gür, göreve geldikten sonra kendisine çiçek göndermek isteyenlere, çiçek parasının darbe girişiminde mağdur olanlar için başlatılan yardım kampanyasına yatırılması çağrısında bulunduğunu kaydetti. Kampanyaya destek verenlerin kendisine çiçek yerine bağış makbuzu verdiğini ifade eden Gür, kendisine gelen bağış dekontlarının 10 bin TL'yi geçtiğini de sözlerine ekledi. Gür, "Keşke bunu kurumsallaştırsak da geleceğe dönük tüm kurumlarımız bunu yapsa dediğim en önemli projemdir. 15 Temmuzda kendi canından vazgeçen şehit ve gazilerimiz bizim için canlarından vazgeçtiler, biz şuan hayattayız. En azından onlardan geriye kalan ailelerinin tebessümlerini kazanmak istiyoruz. Çiçekler solar ama tebessümler solmasın istiyoruz. Çok sayıda arkadaş bu dekont fikrine katılım sağladı. İlgiden memnunum, şuanda bağış 10 bin TL'yi geçti" diye konuştu. - GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Gaziantep Üniversitesi Zirve Üniversitesi İhlas Haber Ajansı Türkiye Politika Güncel Haberler

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Batman Hasankeyf'te bazı bölgeler geçici güvenlik bölgesi ilan edildi! Girişler kapatıldı

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Bakmadan Geçme

İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? 19-20 Haziran hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? EURO 2024 C Grubu Puan Durumu! C Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 C Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 B Grubu Puan Durumu! B Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 B Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? EURO 2024 A Grubu Puan Durumu! A Grubu'nda 1. ve 2. kim? EURO 2024 A Grubu'nda 3. ve 4. kim olacak? Almanya Macaristan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Almanya Macaristan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Hırvatistan Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hırvatistan Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Nedim Bajrami hangi takımda, nerede oynuyor? Arnavutluk Milli Takım oyuncusu Nedim Bajrami kimdir? TRT 1 canlı maç izle! (4K) İSKOÇYA-İSVİÇRE CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Hırvatistan Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hırvatistan Arnavutluk maçı ne oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi!
Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak 'ötanazi' ifadesi

Sokak hayvanları nasıl uyutulacak? AK Partili isimden çok tartışılacak "ötanazi" ifadesi

title