MHP'den ihraç edilen vekilden Alaattin Çakıcı'ya eleştiri: Kılıçdaroğlu'na hakaret etme hakkı yok - Haberler
Haberi Paylaş

MHP'den ihraç edilen vekilden Alaattin Çakıcı'ya eleştiri: Kılıçdaroğlu'na hakaret etme hakkı yok

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

MHP'den ihraç edildikten sonra bağımsız milletvekili statüsüne düşen Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, Alaattin Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu hakkındaki sözlerini eleştirdi. Enginyurt "CHP Genel Başkanı'nı sevmeyebilirsiniz, fikirleri sizin için önemsiz olabilir. Lakin hiç kimsenin bir parti genel başkanına ağır hakaret etme hakkı yoktur" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirdi ve "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarında işaret ettiği Alaattin Çakıcı CHP liderine mektup yazarak, "Akıllı ol! Vatan hainleri ile Bahçeli'yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın" deyip tehdit içerikli ifadelere yer verdi. Bu sözleri sert dille eleştiren CHP'liler, bugün Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Öte yandan Çakıcı'ya bir eleştiri de eski MHP'li milletvekilinden geldi. MHP'den ihraç edildikten sonra bağımsız statüsüne düşen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "CHP Genel Başkanı'nı sevmeyebilirsiniz, fikirleri sizin için önemsiz olabilir. Lakin hiç kimsenin bir parti genel başkanına ağır hakaret etme hakkı yoktur" dedi.

Eski MHP'li vekilden Alaattin Çakıcı göndermesi: Hiç kimsenin bir parti genel başkanına hakaret etme hakkı yoktur

Enginyurt açıklamalarının devamında, "Eğer buna karşı çıkmazsak, yarın önüne gelen parti liderlerine hakaret eder. Fikri olan söylesin, kötü söz kimseye yakışmaz" ifadelerine yer verdi.

Eski MHP'li vekilden Alaattin Çakıcı göndermesi: Hiç kimsenin bir parti genel başkanına hakaret etme hakkı yoktur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup konuşmasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için "Çok sık eleştiriyor CHP'yi, ona o görev verilmiş bekçilik yaptığı için" demiş ve "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin" diye sormuştu. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından Çakıcı, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı yazılı açıklamasında, CHP liderine "Akıllı ol", "Vatan hainleri ile Bahçeli'yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın" gibi tehdit içerikli ifadelerle seslenmişti.

Haberler.com - Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Alaattin Çakıcı Hakaret MHP Güncel Haberler

title