Haberler

Eski Bakan Fikri Sağlar'dan tepki çeken "Türbanlı hakim" açıklaması: Adaletinden kuşkum var

Güncelleme:

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar'ın canlı yayında yaptığı "Türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde, adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var" açıklaması birçok kesim tarafından tepki çekti. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "2020 yılının son faşist saldırısı CHP'li Fikri Sağlar'dan geldi" dedi.

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu 'Sözüm Var' programına konuk oldu. Programda 28 Şubat olayları tartışılırken, Sağlar'ın kullandığı ifadeler tepki çekti.

"ADALETİ YERİNE GETİREBİLECEĞİ KONUSUNDA KUŞKUM VAR"

Konuşmasını başörtüsüne getiren Sağlar, "Kendimden söylemek istiyorum. Ben yargılandığım zaman, türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var" ifadelerine yer verdi.

Eski Bakan Fikri Sağlar'ın açıklamaları tepki çekti: Türbanlı hakimin adaletinden kuşkum var

ÖMER ÇELİK: BARBARCA BİR NEFRET SÖYLEMİDİR BU

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Sağlar'a tepki gösterdi. Çelik, "2020 yılının son faşist saldırısı CHP'li Fikri Sağlar'dan geldi. CHP'li Sağlar, "Türbanlı hakimin adaleti yerine getireceğinden kuşkuluyum" demiş. Doğrudan insanların düşüncelerini, inançlarını ve demokratik haklarını hedef alan barbarca bir nefret söylemidir bu. Adaleti ve insanlığı tehdit eden kılık kıyafet değil bu faşist zihniyettir. Türbanlı bir hakimin adil olamayacağı görüşü barbarca ve nefret suçu içeren bir yaklaşımdır, şiddetle kınıyoruz." dedi.

İBRAHİM KALIN: BARBAR VE MÜPTEDİ BİR ZİHNİYETİN TEZAHÜRÜDÜR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Sağlar'a tepki gösterdi. Kalın, Başörtüsü ve kılık kıyafet üzerinden yapılan her tür ayrımcılık, barbar ve müptedi bir zihniyetin tezahürüdür. Kadınların temel bir insan hakkını köhne irtica söylemleriyle baskılamaya çalışmak gericiliktir, ayrımcılıktır, ırkçılıktır. Türkiye bu zihniyete geçit vermeyecektir" ifadelerini kullandı.

Eski Bakan Fikri Sağlar'dan tepki çeken 'Türbanlı hakim' açıklaması: Adaletinden kuşkum var

FİKRİ SAĞLAR KİMDİR?

Galatasaray Lisesi'nden mezun olan Fikri Sağlar, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Önce Sosyal Demokrat Halkçı Partiyi, ardından da Cumhuriyet Halk Partisi'ni 17, 18, 19 ve 20'nci dönemlerde İçel Milletvekili olarak temsil etti.

SHP'de çok genç yaşta genel sekreterlik yapan Sağlar, 49, 50, ve 52'nci Hükümetlerde Kültür Bakanlığı yaptı ve 50. Hükümet'te revizyon sonucu Kültür Bakanlığı'ndan Devlet Bakanlığı'na getirildi. Sağlar, Susurluk kazasının ardından kurulan TBMM Susurluk Komisyonu'nda üyelik yaptı. 18 Nisan 1999 tarihindeki genel seçimlerde CHP %8,71 oy alıp baraj altında kalınca milletvekilliği sona erdi.

2004 Türkiye yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığını koydu fakat seçilemedi. 2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi üyeliğine seçildi. 25. dönemde tekrar Mersin milletvekili olarak meclise girdi. Toros Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi olan Sağlar, Birgün gazetesinde köşe yazısı yazmaktadır.

Kaynak: Haberler.com / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Şirin Payzın Fikri Sağlar Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

UEFA ülke puanı sıralaması (GÜNCEL) 2024 UEFA ülkeler sıralaması Masterchef nerede çekiliyor? 2024 Masterchef stüdyosu nerede, çekimler nerede yapılıyor? Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var? Ceyhun Kazancı kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda çalıştı? Ceyhun Kazancı hakkında bilgiler Masterchef hangi günler var? 2024 Masterchef bu akşam var mı yok mu, hangi günler yayınlanıyor? 22-23 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 22-23 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Üsküdar, Başakşehir, Sancaktepe 22-23 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 22 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Ötenazi nedir? Ötenazi ne demek? Ötenazi sokak hayvanları yasasından çıkarılıyor mu? Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Kreatin saç döker mi? Kreatin saça ne yapar? Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 22-23 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500

Yorumlar (112)

Söylemek istediği:

Düşünün birkere. Mahkemeye yolunuz düştü. Karşınızdaki hakime baktıkça Akp aklınıza geliyor.

15
32
yanıtYanıtla
asabi:

senin teoriyle yola çıkarsak kapalı hakimeye bakınca aklınıza akp geliyorsa diğerine bakıncada din düşmanı gelecek o zaman insanları neden ayrıştırma gereği duyuyorsunuz bu solun genlerinde var

yanıt7
yanıt4
SÖYLEMEK İSTEDİĞİNE CVP:

Yok benim mahkemeye yolum düşünce nedense aklıma eşin yada annen geliyor.

yanıt6
yanıt3
Ahlaksıza cevap:

Insanların annesini veya eşini işin içine katman, senin ne kadar ahlaksız olduğunu gösteriyor.

yanıt0
yanıt0
Adil:

Ben de güvenmiyorum onlara. . . . Çünkü akıllı kadın başını örtmez. . . .

10
33
yanıtYanıtla
Akıllı ol:

Akılı örtüyle mi ölçuyorsun sendeki beyin de bu kadar iste .başörtüsü düşmanlığı gözünüzü kör etmiş sizin.uretin üretin böyle boş işlerle uğraşmayın.ayrica 100 de 95 i Müslüman olan ülkede size salyangoz sattirmayiz.herkes birbirinin dinine saygı duyacak.yoksa ...

yanıt9
yanıt4
HAYDİİ:

Sen olmayan beyninle birde yorummu yapiyon. Mal

yanıt2
yanıt1
deniz:

Hadi lan fırlama siz kim adalet kim ?

32
9
yanıtYanıtla
DENİZ''E UYARIMDIR:

Bak klavye delikanlısı , şimdi böyle yazıp biraz sonra silme . Geçen günde aynısını yaptın . SAKIN KAÇMA HA. Gözüm sende.

yanıt0
yanıt4
DOĞRUCU:

Bu pislik zihniyete sahip olanların adalet derdi yok varsa yoksa dertleri İSLAM ve MÜSLÜMAN düşmanlığı

26
7
yanıtYanıtla
Tüm 112 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title