Erkan Sağlık Lisesi Hemşirelik Haftası'nı kutluyor - Haberler
Haberi Paylaş

Erkan Sağlık Lisesi Hemşirelik Haftası'nı kutluyor

Bültenler - Güncel
Erkan Sağlık Lisesi Hemşirelik Haftası'nı kutluyor

Özel Erkan Sağlık Lisesi öğrencileri, her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Hemşirelik Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdikleri "Dünden Bugüne Hemşire Kıyafetleri" defilesiyle izleyenleri tarihi bir yolculuğa çıkardı.

Geleceğin sağlıkçılarından "Dünden Bugüne Hemşire Kıyafetleri" defilesi

Okulun tiyatro salonunda düzenlenen "Hemşirelik Haftası" kutlama programı; Erkan Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü İzzettin Yüzçelik, Erkan Okulları Eğitim Koordinatörü Atilla Evren, Özel Erkan Sağlık Lisesi Müdürü Ahmet Ayyıldız, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Genel Koordinatör İzzettin Yüzçelik'in açılış konuşmasının ardından, meslek öğretmenlerinden Sabiha Aşkın, "Hemşireliğin Tanımı" konulu konuşmasını yaptı. Sağlığın bir toplumun en büyük serveti olduğunu belirten Aşkın, "Bu servetin kazanılmasında ve korunmasında hemşirelik mesleği önemli bir yere sahiptir. İnsanlığa; sevgi, sabır ve şefkat ile fedakârca, onurlu bir şekilde, kutsi duygular ile şifa olmaya çalışan tüm hemşirelerin ve öğrencilerin Hemşirelik Haftası kutlu olsun" dedi.

Konuşmaların ardından meslek öğretmenleri ve öğrencilerin hazırladığı "Dünden Bugüne Hemşire Kıyafetleri" isimli defile sunuldu.

Kırım Savaşı sırasında yaralı askerlerin tedavi edilmesine önemli katkılar sağlayan Florence Nightingale'in kıyafetinin sunumuyla başlayan defile, Kızılay hemşirelerinin Kurtuluş Savaşı yıllarında giydiği kıyafetle devam etti. Daha sonra günümüze kadar gelen süreçte hemşirelerin giydiği kıyafetleri sergileyen öğrenciler, tek tek podyumdaki yerlerini aldı. İzleyen herkesi tarihi bir yolculuğa çıkaran defile, büyük beğeni topladı.

Bültenler / Güncel

Ahmet Ayyıldız, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title