Haberler

Kayseri'de "Benim İşim Girişim" yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Abone Ol

Kayseri'de, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Erciyes Teknopark iş birliğiyle düzenlenen "Benim İşim Girişim" yarışmasının 4. dönem ödül töreni gerçekleştirildi.

Kayseri'de, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Erciyes Teknopark iş birliğiyle düzenlenen "Benim İşim Girişim" yarışmasının 4. dönem ödül töreni gerçekleştirildi.

Erciyes Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 136 proje arasından ilk 3'e seçilen genç girişimcilere ödülleri Erciyes Teknopark Konferans Salonu'ndaki törende verildi.

Törene, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç, ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ile öğrenciler ve akademisyenler katıldı.

Ödül töreninde konuşan Prof. Dr. Çalış, yarışmada dereceye girenleri tebrik etti.

Üniversitenin başarı çıtasını yükseltmek için var güçleri ile çalıştıklarını belirten Çalış, şunları kaydetti:

"43 yıllık köklü mazisi ile üniversitemizin yeniden ülkemizin araştırma üniversiteleri arasında yer almasının gururunu yaşamaktayız. Daha önce 11 olarak belirlenen araştırma üniversitesi sayısı bu yıl 20 devlet 3 vakıf üniversitesi olmak üzere 23'e çıkarılmıştır. Bu kapsamda üniversitemiz yüksek düzey araştırma üniversitesi performansı gösteren üniversiteler kategorisine girmiş ve geçen yıllara oranla başarı sırasını yükselterek, 48,65 puan ile 8'inci sırada yer alarak, yeniden ülkemizin araştırma üniversitelerinden biri olmuştur."

Yarışmada birinciliği "Çok İşlevli Üretim İstasyonu" projesi ile "3d1n" ekibi, ikinciliği "Temassız Alarm ve Konum Tespit Sistemi" ile MotoTech ekibi, üçüncülüğü ise "Dormi: İşitme Engelliler İçin Uyandırma Sistemi" projesi ile Sukha ekibi elde etti.

Kaynak: AA / Güncel

Mustafa Çalış Erciyes Rektör Yerel Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Ümit Özdağ hakkında neden soruşturma başlatıldı? Porshce CEO'su Nazif Mehmet Yazıcı kimdir? 2 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Amardeep Anand kimdir? MasterChef Şef Amardeep Anand kaç yaşında, nereli, mesleği ne? 2 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Ağustos 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 2 Ağustos Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 2 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 2 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 4 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 4 Aralık Pazartesi burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? 2 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 2 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 2 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Hatayspor - Antalyaspor maç özeti! (VİDEO) Hatayspor - Antalyaspor maçı özeti izle! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? MasterChef Tolga hasta mı, Tolga'nın hastalığı ne?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title