Haberi Paylaş

Emniyet, "Sedat Peker dosyasının gizli tanığı konuştu" iddialarını yalanladı

Güncel Haberler

Emniyet Genel Müdürlüğü, Sedat Peker suç örgütüne ilişkin sosyal medyada yer alan iddialarla ilgili gerekli yasal sürecin başlatıldığını bildirdi. Açıklamada, "Sedat Peker dosyasının gizli tanığı konuştu" diyerek işaret edilen ismin de gizli tanık olmadığı belirtildi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili dava kapsamında, "Sedat Peker dosyasının gizli tanığı konuştu" iddialarına Emniyet'ten yalanlama geldi.

EGM'DEN AÇIKLAMA GELDİ

EGM'den yapılan açıklamada, sosyal medya üzerinde yapılan yayınlarda Sedat Peker suç örgütünün gizli tanığı olduğu beyan edilen bir şahsın bilgileri ve görüntülerinin yer aldığı ve bu şahıs üzerinden bazı iddiaların dile getirildiği hatırlatıldı.

YASAL SÜREÇ BAŞLATILDI

Söz konusu şahıs hakkında İçişleri Bakanlığı Tanık Koruma Kurulunca verilen herhangi bir koruma kararı olmadığı ve adli yönden verilen kararların bağımsız yargı organlarının yetkisinde olduğu belirtilen açıklamada, söz konusu yayında geçen iddialarla ilgili olarak da gerekli yasal sürecin başlatıldığı bilgisi verildi.

Emniyet'in açıklaması şöyle:

"24.01.2023 tarihinde sosyal medya üzerinde yapılan yayınlarda Sedat Peker suç örgütü gizli tanığı olduğu beyan edilen bir şahsın bilgileri ve görüntüleri verilmiş ve bu şahıs üzerinden bazı iddialar dile getirilmiş ise de; bahse konu şahıs hakkında İçişleri Bakanlığı Tanık Koruma Kurulunca verilen herhangi bir koruma kararı olmadığı, adli yönden verilen kararların ise Bağımsız Yargı Organlarının yetkisinde olduğu; söz konusu yayında geçen iddialarla ilgili olarak da gerekli yasal sürecin başlatıldığı, kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz olunur."

EGM'den Sedat Peker suç örgütüne ilişkin iddialar hakkında açıklama

Kaynak: AA / Güncel

Emniyet Genel Müdürlüğü Sedat Peker Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

sade vatandaş:

adam bir video yayınladı ortalık karıştı çiftlikler yatlar matlar iki istifa bir tutuklama milyonlarca dolarlar video yayınlamaya devam etse kimbilir daha ortaya neler neler çıkardı

TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

Aba altından sopa gösterdi işte maması bitti hemde bana dokunmayın mesajı :)

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title