Haberler

Edirne- TOBB Başkanına Fahri Hemşerilik Beraatı

Abone Ol

Edirne Belediye Başkanlığı Meclis kararıyla fahri hemşeri unvanı verilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile sivrisinekle mücadele konusunda destek veren Prof. Dr. Manfred Raupp'a Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93'ncü yıl dönümünün kutlandığı resepsiyonda beraatları verildi.

Edirne Belediye Başkanlığı Meclis kararıyla fahri hemşeri unvanı verilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile sivrisinekle mücadele konusunda destek veren Prof. Dr. Manfred Raupp'a Edirne'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93'ncü yıl dönümünün kutlandığı resepsiyonda beraatları verildi.

Meriç Nehri kenarındaki Lalezar restoranda düzenlenen gece Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, CHP Edirne milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı CHP'li Recep Gürkan ve çok sayıda davetli katıldı. Edirne'nin tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını ve Osmanlı Devletine 92 yıl başkentlik yaptığını hatırlatan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 'Geşmişten bugüne Edirne'de farklı kültürler bir arada yaşadı. Sayın Hisarcıklıoğlu ve Raupp'a 'evinize hoş geldiniz' diyorum. Raupp'un Almanya'nın Lörrach kentinde yaşıyor. Lörrach Belediyesi bizim kardeş belediyemiz olan bir şehirdir. Raupp, Türkiye'den Lörrach'a gidenlere misafirperver yaklaşarak ev sahipliği yapmıştır. Hisarcıklıoğlu'na teklifime ilettiğimde, 'Biz Edirneliyiz hemen hemen her şeyi biliriz ama ticarette pek parlak değiliz. Bu yaştan sonra Kayserili olamayacağımıza göre Kayseriliyi Edirneli yapalım oda ticareti üslensin' dedim. Sağ olsunlar kendileri bu teklifimizi büyük mutluluk ve heyecanla kabul ettiklerini söylediler dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise hemşerilik beratının kendisi için büyük bir onurlu olduğunu ifade ederek Edirnelilere, 'İnşallah bu onura layık olmayı Allah bana devam ettirir. Edirneli olmak bir ayrıcalıktır. Başkanımız 'Kayserili'den bizim öğreneceklerimiz var' dedi ama Kayseri'nin Edirne'den, Türkiye'nin Edirne'den öğrenecekleri var. Allah bir daha bize böyle kurtuluş günlerini yaşamayı nasip etmesin. Ama bundan da bir ders çıkarmak lazım. Çok güzel bir söz vardır. Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır. Şimdi o yıllarda birlik ve beraberliğinizi kaybettiğiniz zaman sizden daha küçük ülkelerin sizi yiyip, yutabildiğini görüyorduk. Onun için duam şu, Allah bu ülkenin 78 milyonu arasındaki kardeşlik, birlik ve beraberliğini daim kılsın, aramıza nifak sokmasınö şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve diğer protokol üyeler tarafından kentinden düşman işgalinden kurtuluşunun 93'ncü yıl dönümü nedeniyle pasta kesildi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Edirne Belediye Başkanlığı Dursun Ali Şahin Türkiye Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Gönül Dağı 118. bölüm fragmanı izle! Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Gönül Dağı yeni bölüm fragmanı izle! Resmi Gazete Atama Kararları! Bugünün (10 Aralık) kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Bursa'da Deprem mi oldu? Bursa'da nerede, kaç büyüklüğünde deprem oldu? PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var?
title