Haberler

Edirne haberi: Edirne Belediye Başkanı Gürkan, Yas-I Matem Yemeğine Katıldı

Abone Ol

Edirne haberleri... Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cem Vakfı Edirne Şubesi'nin Yas-ı Matem yemeğine katıldı. Başkan Gürkan, burada yaptığı konuşmada, "Yolumuz Hak yolu. O yüzden bir olalım, iri olalım, diri olalım" dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cem Vakfı Edirne Şubesi'nin Yas-ı Matem yemeğine katıldı. Başkan Gürkan, burada yaptığı konuşmada, "Yolumuz Hak yolu. O yüzden bir olalım, iri olalım, diri olalım" dedi.

Muharrem ayı dolayısıyla Cem Vakfı Edirne Şubesi'nce Başkan Sadık Bektaş'ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Yas-ı Matem yemeğine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da katıldı.

Yas-ı Matem yemeğine katılmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Gürkan yaptığı konuşmada tutulan oruçları ve yapılan duaların kabul olması dileğinde bulunarak, "Lokmasını bizimle paylaşan tüm canlara teşekkür ediyorum" dedi.

Gürkan, "İnsanoğlu, dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, hangi ortamda yaşarsa yaşarsın, hangi milletten, hangi etnik kökenden gelirse gelsin ve neye inanıyorsa inansın bizim görevimiz onu olduğu gibi kabul etmek, onu değiştirmeye çalışmadan, değişmeye zorlamadan, bütün özellikleri ile kabul etmek. Biz Edirne'de bu kültürle, ahlakla, anlayışla büyüdük. Birbirimizi bugüne kadar olduğu gibi kabul ettik, saygı duyduk. Hepimiz Allah'a inanıyoruz. Hepimiz aynı peygambere inanıyoruz. Yolumuz Hak yolu. O yüzden bir olalım, iri olalım, diri olalım. Oruçlarınız kabul olsun" diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Güncel

Recep Gürkan Edirne Yerel Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

PSG - Nantes maçı ne zaman? PSG - Nantes maçı hangi kanalda, saat kaçta? Açıköğretim sınavlarında kalem veriliyor mu 2023? Açıköğretim sınavlarında kalem, silgi, su, kalemtraş verilecek mi? AÖF sınavında kalem veriliyor mu? AÖF sınavında silgi, su, verilecek mi? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (9 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Saffet Sancaklı istifa mı etti? MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı neden istifa etti, sebebi ne? Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi statta oynanacak? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı nerede, hangi stadyumda oynanıyor? Kocaeli yangını hangi fabrikada? Kocaeli yangını nerede çıktı? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 9 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title