Haberi Paylaş

  Ditib, Almanya'nın Birincilerini Seçti

  Güncel Haberler

  Ditib, Almanya'nın Birincilerini Seçti

  DİTİB Münster-Bielefeld Merkez Camisi'nde düzenlenen 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'na Almanya'dan 13 bölge birincisi katıldı.

  DİTİB Münster-Bielefeld Merkez Camisi'nde düzenlenen 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'na Almanya'dan 13 bölge birincisi katıldı. DİTİB Mainz Dini Danışma Kurulu Başkanı Celil Mahir Dindar ile DİTİB Köln Merkez Camisi din görevlisi Emre Şimşek'in jüriliğini yaptığı yarışmada, güzel kıraat ile güzel makam kategorilerinde Stuttgart bölgesinden Yasir Bektaş birinci oldu. Yarışmada Münster bölgesinden Abdussamded Cebba ikinci, Mainz bölgesinden Ferhat Tan da üçüncülüğü kazandı.

  GENÇLERİ TEŞVİK ETMEK İÇİN

  DİTİB Frankfurt-Kelsterbach Fevzi Çakmak Camisi'nde düzenlenen ezanı güzel okuma yarışmasında ise Düsseldorf bölgesinden Alperen Mehmet Kurul birinci, Frankfurt bölgesinden Çağrı Türk ikinci ve Essen bölgesinden Ömer Türker ise üçüncü oldu.

  Yarışmaların ardından dereceye giren öğrencilere belge ve ödülleri verildi.

  Kurul Başkanı Dindar ve din görevlisi Şimşek, düzenlenen bu yarışmaların asıl amacının camilerde yetişen çocukları ve gençleri teşvik etmek, ödüllendirmek, ailelerine ve topluma yararlı bireyler olmasını sağlamak olduğunu kaydetti.

  Kaynak: Hürriyet / Güncel

  Emre Şimşek Münster Almanya Köln Politika Güncel Haberler

  title