###PAGE_TITLE###
Haberi Paylaş

Dilek Hanif İstanbul Moda Haftası'na Damgasını Vurdu

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Dilek Hanif İstanbul Moda Haftası'na Damgasını Vurdu

Dilek Hanif defilesi iş, cemiyet ve sanat dünyasından pek çok önemli ismin katılımıyla gerçekleşti.

Bu yıl ilk kez İstanbul Moda Haftası'na katılan Dilek Hanif'in defilesinde; 850 kişilik kapasiteye sahip salonda bin kişiye yakın misafir vardı. Bek çok konuğun ayakta izlediği defilede, oturma alanlarının ilk üç sırasının neredeyse tümü ünlü isimlerden oluşuyordu. Gelen konuklardan öne çıkan isimler arasında; Feryal Gülman, Bilgün Sazak, Suzan Turgut Toplusoy, Demet Sabancı, Acun Ilıcalı, Biricik Suden, Mazhar Alanson, Demet Kutluay, Esra Özsüer, İnci Aksoy,Aslı Kuseyrioğlu, Nilüfer Bulut (TİKAD Başkanı), Oya Başar, Tuna Köprülü, Selma Ergeç, Tilda Tezman ve Hatice Aslan gibi iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri yer aldı. Defilenin tamamlanmasının ardından top modellerle podyuma çıkan Dilek Hanif ayakta alkışlandı.

İstanbul Moda Haftası 2012 kapsamındaki Dilek Hanif 2013 İlkbahar Yaz Hazır Giyim Koleksiyonu defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)'in organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlendi.

Moda takipçilerinin büyük bir merakla beklediği ve 10-13 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Moda Haftası'na bu yıl ilk kez katılan Dilek Hanif, 10 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Antrepo'da gerçekleşen defilesinde 2013 İlkbahar Yaz Hazır Giyim Koleksiyonu'nu ilk kez Türk moda severlerle buluşturdu. Dilek Hanif, defilenin hemen ardından Pera Palas'ta gerçekleşen kutlama partisinde ise dünya çapında pek çok tanınmış tasarımcıya ilham veren ve prestijli çalışmalara imza atan bir stil ikonu Minni'yi ağırladı.

2013 yılında Dilek Hanif giyinen kadınlar, şifonun esintiyi hatırlatan uçuculuğu, dantelin yarattığı romantik havayla dikkatleri üzerlerinde toplayacaklar.

Dilek Hanif'in, 1800'lü yıllarda yaşayan ve resimlerinde kadınları betimleyen ressam Mary Cassat'tan ilham alarak oluşturduğu ve kadınsı çizgilerin öne çıktığı 2013 İlkbahar Yaz Hazır Giyim Koleksiyonu'nun sunulduğu defilede, toplam 52 parça kıyafet sergilendi. Romantik ve sofistike modellerin yer aldığı koleksiyon ağırlıklı olarak pastel renklerden oluşuyor. Somon, vanilya, su yeşili, beyaz, uçuk pembe renkleri kullanan Dilek Hanif; koleksiyonunu "Romantizmin en güçlü izlerini taşıyor." diye tanımlıyor. Hanif'in gece elbiselerine de yer verdiği Hazır Giyim Koleksiyonu'nda, kokteyl elbiseleri, casual-chic midi elbiseler de yer alıyor. Dilek Hanif'in bu sezon için özel tasarladığı print-desenler Koleksiyona ayrı bir tarz katarken; ipek, şifon, tül, işlemeli kumaş, krep ve danteller ise modellerde belirleyici rol üstleniyor.

Bültenler / Güncel

Demet Sabancı, Feryal Gülman, İstanbul, Moda, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title