Haberi Paylaş

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta yarın 17 bin 902 konutun temeli atılacak

Güncel Haberler

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yarın depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 17 bin 902 konutun temelinin atılacağını söyledi. Kurum, şu an itibarıyla depremden etkilenen 11 ilde 46 bin 300 konutun yapım sürecinin başladığını açıkladı.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremler, 11 ilimizde büyük yıkıma neden oldu. 50 binden fazla insanımız depremde hayatını kaybederken, bölgedeki yapıların ise birçoğu kullanılamayacak hale geldi. Kalıcı konutların inşası için çalışmalar hızla sürerken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta yarın 17 bin 902 bin konutun temeli atılacak

TOPLAM 46 BİN KONUTUN TEMELİ ATILACAK

Kurum, şu an itibarıyla depremden etkilenen 11 ilde 46 bin 300 konutun yapım sürecinin başladığını bildirdi. Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde konuşan Kurum, "Yarın inşallah Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle 17 bin 902 konutumuzun temelini depremden 46 gün sonra Kahramanmaraş'ımızda atıyor olacağız. Depremin ilk anıyla birlikte büyük hüzne boğulduğumuz süreçte aynı anlayışta biz de vatandaşlarımızı evlerine yerleştirebilmek amacıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. 2-3 ay içinde 319 bin konutun yapımını başlatacağız. Şu an itibarıyla 650 bin konutun yapımını yürütüyor olacağız. Milletimizin başını öne eğdirmeyeceğiz." dedi.

Depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ta yarın 17 bin 902 bin konutun temeli atılacak

Çevre Şehircilik Bakanlığı Murat Kurum Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

sade vatandaş:

uzmanlar artçı sarsıntıların sürdüğü şu zamanda deprem bölgesinde betonarme bina inşaatı beton dökülmesi sakıncalı dökülecek betonla inşa edilecek binalar sarsıntılardan dolayı zayıf ve çürük olur diyor bu ne acele

Cevap Yaz827Yayından Kaldır
Zulkarneyn :

ALLAH 'ina kurban reis... Digerleri vatani bolusemezken reis durmak yok yola devam!

Cevap Yaz4420Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title