Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtarlara tatlı serzenişi: Trileçeleri niye yemediniz? - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtarlara tatlı serzenişi: Trileçeleri niye yemediniz?

Haberler.com - Emre İliksiz - Güncel
 - Güncelleme:

3 yıl aradan sonra Külliye'de muhtarlarla bir araya giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması sırasında ikram edilen trileçeleri işaret ederek, "Yalnız bu trileçeleri yemediniz. Bu trileçeleri niye yemediniz? Arnavut kardeşlerimizi üzeceksiniz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 yıl sonra Külliye'de farklı illerden gelen muhtarlarla bir araya geldi. Yeni yıl zammıyla 3.392 lira olan muhtar maaşlarının asgari ücret seviyesine yükseltileceğini müjdesini veren Erdoğan, konuşması sırasında tatlı bir sitemde de bulundu.

Muhtarlara ikram edilen trileçeleri işaret eden Erdoğan, "Yalnız bu trileçeleri yemediniz. Bu trileçeleri niye yemediniz? Arnavut kardeşlerimizi üzeceksiniz. Afiyet olsun." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhtarlara tatlı serzenişi: Trileçeleri niye yemediniz?

Konuşmasında muhalefete de yüklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Muhtarlarımız, yoldaştır, onlar sırtınızı dayayacağınız birer dağdır. Sizleri özlemişiz. Sizlerin de bizleri özlediğinizi görüyoruz. Bu buluşmaları taklit etmeye çalışanlar olsa da biz muhtarlarla aramıza kimseyi sokmayız. Sizinle kader bağımız var. 24 yıl önce bu kardeşiniz için gazeteler muhtar bile olamaz manşeti attılar. Bu ifade zihin dünyalarında muhtara verdikleri değeri gösteriyor. Bu zihniyetin bir gecede muhtarların mühürlerini top attığını biliyoruz. Bunları yapan CHP idi. Şimdi siz bunların muhtar sevici kesildiklerine bakmayın. Şimdi yalan yanlış konuşuyor. Muhtarın yanına sekreter koyacakmış. Bunlara inanıyor musunuz? Bunlar palavra. Şanlıurfa'da çiftçiye elektriği bedavaya vereceğini söyledi. Bu büyük bir yalan. Hadi elinde olan belediyelerde ver elektriği bedavaya. Ama bu yalan. Çünkü elektrik belediyeye bağlı değil. Devlete bağlı." dedi.

Bir sonraki toplantının ise kadın muhtarlarla gerçekleşeceğini ifade eden Erdoğan, "İşte bugün burada biz Cumhurbaşkanı siz mahallelerinizin köylerinizin anlı şanlı muhtarları oldunuz. Bir sonraki toplantıyı da ülkemizdeki kadın muhtarlarımızla yapmayı planlıyoruz. Birileri niye sadece kadın diyebilir. Biz kadınlarla birlikte mücadele etmenin ne kadar kutsal olduğunu iyi biliyoruz." dedi.

Haberler.com / Emre İliksiz - Güncel

Recep Tayyip Erdoğan, Muhtar, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Es ruzgar:

Muhtarlık kalksın devlete zarar ne işe yariyorlar bedavaya maaş saçmalık

Burak Ergül:

Muhtarlık meslek değildir . Mahallesini seven vaktini mahallesi için kullanmak isteyenin yaptığı gönülülük esaslı bir görevdir . Muhtarlığın ücreti olsun elbette ama bu ücret işçi ücretiyle aynı olamaz . Muhtarlık keyfi bir iş saatleride keyfidir . Ve dijitalleşen dünyada artık kimse muhtara muhtaç değildir . Muhtarlıklarında azaltılıp farklı bir yapıya geçilmesi lazımdır . Artık ihtiyaçlar e-devletten karşılanmaktadır .

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title