Çiğli sokaklarında oluşan çöp yığınları toplanmayı bekliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Çiğli sokaklarında oluşan çöp yığınları toplanmayı bekliyor

AA - Numan Erölmez - Güncel
 - Güncelleme:

Çiğli Belediyesine bağlı şirket Çibel AŞ ile Genel-İş İzmir 8 No'lu Şube arasında süren toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanmasının ardından oluşan çöp yığınları kaldırılmayı bekliyor.

Çiğli Belediyesine bağlı şirket Çibel AŞ ile Genel-İş İzmir 8 No'lu Şube arasında süren toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanmasının ardından oluşan çöp yığınları kaldırılmayı bekliyor.

İlçede yaşayan vatandaşlar, çevreye kötü kokular yayılmasına neden olan çöplerin toplanmamasına tepki gösterdi.

Çöp kamyonları, konteynerleri boşalttı ancak konteyner çevresine taşan çöpler, sokaklarda yığınlar oluşturdu.

Mahalle sakinlerinden Selami Elagöz, Çiğli Belediyesi ile sendika arasındaki uzlaşmazlıktan dolayı çöplerinin toplanmadığını söyledi.

Hava sıcaklığın artmasıyla çöp kokusunun evlerin içlerine kadar geldiğini ve camları açamadıklarını anlatan Elagöz, "Bir an önce kaldırılmasını talep ediyoruz. İlgililere de iletilmiştir. Sanırım grev de kalkmış. En kısa zamanda kaldırılmasında fayda var. Mağduruz hem koku hem de görsellik açısından da sakıncalı buluyorum. Çocuk parkına da yakın. Çocuklara da zararlı mikrobik bulaş olabilir." dedi.

Mahalle sakinlerinden Suna Eves de çöplerin toplanmamasından dolayı çocuklarını parka çıkaramadıklarını söyledi.

Suna Eves, "Camlarımızı açamıyoruz, havanın sıcaklığından koku daha da fazlalaştı, böcekler, sinekler de arttı. Bir an önce toplanmasını rica ediyoruz." ifadelerini kullandı.

AA / Numan Erölmez - Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title