Haberler

Cibuti'de Sosyal Dayanışma ve Yardım Programı

Abone Ol

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen ve Türk Deniz Kuvvetlerine bağlı Gelibolu isimli gemi tarafından Cibuti’ye nakliyesi yapılan 400 adet kırtasiye, çanta seti ile görme ve işitme engelli okullarına kurulacak bilgisayar laboratuvar ekipmanları...

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen ve Türk Deniz Kuvvetlerine bağlı Gelibolu isimli gemi tarafından Cibuti'ye nakliyesi yapılan 400 adet kırtasiye, çanta seti ile görme ve işitme engelli okullarına kurulacak bilgisayar laboratuvar ekipmanları Cibuti Milli Eğitim Bakanlığında düzenlenen resmi törenle teslim edildi.

Törene Cibuti Milli Eğitim Bakanı Mustafa Muhammed, Cibuti Büyükelçisi Sadi Altınok, Gelibolu Savaş Gemisi Komutanı Yarbay Ali Tuna Baysal, Cibuti Askeri Ataşesi İstihkam Yarbay Bahri Ayhan, TİKA Cibuti Program Koordinatörü Mikail Taşdemir, İşitme ve Göreme Engelli Okul Müdürleri ile diğer bakanlıkların üst düzey görevlileriyle çok sayıda öğrenci katıldı.

Törende konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Muhammed, iki ülke arasında tarihten gelen güçlü siyasi ve ekonomik bağların bulunduğunu belirtti. Bakan, yapılan yardımın çok değerli olduğunu, Hürriyet İlkokulunda okuyan çocukların kırtasiye çanta setine çok sevindiklerini, engelli öğrencilere yönelik kurulan bilgisayar laboratuvarlarının özel ilgi ve desteğe muhtaç öğrencilerin modern koşullarda eğitim almalarına çok büyük katkı sağlayacağını ifade ederek başta TİKA'ya, Türk askerine, Türkiye'ye ve Türk halkına şükranlarını sunduklarını iletti.

Büyükelçi Altınok yaptığı konuşmada, programın Türk kurum ve kuruluşların nasıl bir işbirliği içerisinde çalıştığının bir kanıtı olduğunu belirterek malzemelerin satın alımı ve tedarikinin TİKA tarafından gerçekleştirildiğini, nakliyelerinin ise Türk Deniz Kuvvetlerine bağlı savaş gemisi ile yapıldığını ve Türk Büyükelçiliği tarafından teslim edildiğini söyledi. Altınok, kısa zamanda gerçekleştirilen birçok faydalı ve önemli proje için TİKA'yı takdir ederek teşekkürlerini sundu. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Ali Tuna Gelibolu Göreme Cibuti Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN SANATÇI kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Kadın Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK SANATÇI kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri Erkek Sanatçı ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 kim kazandı? Pantene Altın Kelebek oy vermek ücretli mi?
title