Haberler

CHP Eski İl Başkanı Ayan, Cumhurbaşkanı Hakaret Suçundan Beraat Etti.

Abone Ol

Chp Kayseri eski İl Başkanı Mustafa Ayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davadan beraat etti.

Chp Kayseri eski İl Başkanı Mustafa Ayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında açılan davadan beraat etti.

Kayseri 12. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü karar duruşmasında  CHP eski İl Başkanı Mustafa Ayan ve oğlu ve aynı zamanda avukatı Emre Ayan hazır bulundu. Eski İl Başkanı Ayan savunmasında, açıklama yaptığı 9 Eylül 2015 tarihinde 7 Haziran seçimlerinin geride kaldığını 1 Kasım 2015 tarihinde seçim yapılması için karar alındığını anlatırken şöyle dedi:

"7 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizde terör belası hortlamış, her gün şehitler gelmişti. Ben trafik kazasında evlat kaybettim. Evlat acısının ne olduğunu bilirim. Şehitlerin gelmesinin yaşattığı acı ile düzenlediğim basın toplantısında Cumhurbaşkanına asla hakaret etmedim, eleştirdim. CHP İl Başkanı olarak ülkemde her gün terör haberleri gelirken bir şey demeyeyim mi? Cumhurbaşkanına şak şak mı, yalakalık mı yapalım, söylediğim sözlerin arkasındayım."

Mustafa Ayan'ın avukatı Emre Ayan ise yaptığı savunmada, "Bir Allah'ımız, bir de adaletimiz kaldı, sanığın beraatini istiyoruz" dedi. Mahkeme başkanı yaptığı değerlendirme sonucu, yapılan açıklamanın şeref, onur kırıcı nitelikte olmadığını ifade ederek Mustafa Ayan'ın beraatine karar verdi.

Mahkeme sonrası Kayseri Adliyesi önünde açıklama yapan CHP Kayseri eski İl Başkanı Mustafa Ayan, "Mahkeme başkanı ifadelerimin hakaret olmadığını düşünerek beraatime karar verdi. Biz siyasiler ve Cumhuriyet Halk Partililer, bir başka siyasiye hakaret etmezler. Ancak Cumhuriyeti kuran bir partinin mensubu olarak söylemlerimiz keskindir, tavırlarımız yiğitçedir, sözümüzün arkasında durur ve söyleriz. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nde adaletin hala ufak tefek de olsa var olduğuna inanıyorum. Hakaret etmemiştim, hakaret niyetim yoktu. Sonuçta savcının hazırlamış olduğu iddianamenin de geçersizliği ortaya çıktı ve beraatime karar verildi. Tabii ki memnunum bu karar emsalde olacaktır. İki bine yakın Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanan vatandaşımız var. Avrupa İnsan Hakları Konseyi 299. maddenin kaldırılması gerektiğini ısrarla uyarmakta, Türkiye Cumhuriyetini, bu karar emsal karar olacak, yanımda bulunanlara teşekkür ederim" dedi.

- Kayseri

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Recep Tayyip Erdoğan Mustafa Ayan Kayseri Chp Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

BUGÜN KİMİN MAÇI VAR? 11 Aralık günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? Çeyrek altın rekor fiyatı ne kadar? CANLI ALTIN FİYATLARI 11 ARALIK! Gram altın ve Cumhuriyet altını ne kadar oldu? Kızılcık Şerbeti 43. bölüm fragmanı izle! Kızılcık Şerbeti yeni bölüm bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kızılcık Şerbeti yeni bölümde neler olacak? Az önce deprem mi oldu? En son nerede, ne zaman deprem oldu? Asgari ücret toplantısı saat kaçta? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Asgari ücret ilk görüşme ne zaman, saat kaçta? Asgari ücret zammı ne kadar olur, tahminler neler? Ne Gemiler Yaktım oyuncuları kimler, konusu ne? Ne Gemiler Yaktım uyarlama mı? AÖF sorular yayınlandı mı? 2023 AÖF CEVAP ANAHTARI! Konyaspor-Sivasspor maçı ne zaman, saat kaçta? Konyaspor-Sivasspor hangi kanalda, şifresiz mi? Bugün hangi diziler var? 11 ARALIK TV YAYIN AKIŞI! Bu akşam televizyonda neler var? Gamze Taşcıer kimdir? Halk Tv konuğu Gamze Taşcıer kaç yaşında, nereli? Gamze Taşcıer biyografisi! İşsizlik oranı yüzde kaç oldu? SON DAKİKA! TÜİK işsizlik oranı nedir? Survivor 2024 All Star Yeni Takımlar Belli Oldu | Kırmızı-Mavi Takım yarışmacıları kimler? Survivor All Star yeni kadrosu açıklandı! Survivor ne zaman başlayacak? 2024 SURVİVOR ALL STAR KADROSU! Survivor takımları belli oldu mu? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanacak? Ocak 2024 asgari ücret ne kadar? Asgari ücrete zam ne kadar olacak?
title