Haberler

Çekmeköy'de 'Tapu Teslim Töreni'nde 35 aile tapularını Başkan Poyraz'ın elinden aldı

Abone Ol

Çekmeköy'de 'Tapu Teslim Töreni'nde 35 aile tapularını Başkan Poyraz'ın elinden aldıİSTANBUL Çekmeköy Merkez Mahallesi'nde bulunan eski 3 bin 157 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan 17 bin metrekarelik alanda yaklaşık 35 ailenin 30 yıldır süre gelen mülkiyet sorunu 2021 yılında...

Çekmeköy'de 'Tapu Teslim Töreni'nde 35 aile tapularını Başkan Poyraz'ın elinden aldı

İSTANBUL Çekmeköy Merkez Mahallesi'nde bulunan eski 3 bin 157 parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan 17 bin metrekarelik alanda yaklaşık 35 ailenin 30 yıldır süre gelen mülkiyet sorunu 2021 yılında yapılan çalışmalar sonucu çözüme kavuşturuldu. Çekmeköy Belediyesi'nin yaptığı titiz çalışmalar sonucunda mülkiyet sorunu çözülen aileler tapularını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın elinden aldı.

Çekmeköy'de Merkez Mahallesi'nde bulunan eski 3 bin 157 numaralı parselin ifrazı gerçekleştirilerek; 4 bin 72, 4 bin 105, 4 bin 107, 4 bin 108 ve 4 bin 110 parsellere ayrıldı. Milli Emlak'tan 4706 sayılı yasa gereğince bu parseller talep edildi. Talebe istinaden bu 5 parselin Çekmeköy Belediyesi adına tescili gerçekleştirildi. 2021 yılında hak sahipleri belirlenerek, Kadastro ve Tapu Müdürlüğünde yapılan çalışmalar neticesinde işlemleri tamamlanan tapular ailelere verilmeye başlandı. Çekmeköy Belediyesi'nin yaptığı titiz çalışmalar sonucunda mülkiyet sorunu çözülen aileler tapularını Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın elinden aldı.

"Biz bu işin hayırlı olduğuna inandığımız için her türlü gayrette sizlerin yanınızdayız"

Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen tapu teslim töreninde konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz "Evlatlarınızla, çoluğunuzla çocuğunuzla kazasız belasız bu aldığınız tapularda, evlerde, konutlarda sonrasında yapacağınız yeni konutlarda oturmayı rabbim nasip eylesin. Tapuların alınmasında emeği geçen Emlak İstimlak Müdürümüz ve personelleri de burada. Allah razı olsun kendilerinden. Büyük bir çaba sarf ettiler. Bölgede tapu bekleyen başka vatandaşlarımız da var, onlar için de çalışmalarımıza devam ediyoruz. En kısa zamanda inşallah onları da çözeceğiz. Çünkü biz milletimizin tamamen yanında olmak için çalışıyoruz. Mücadele hayır içinse doğru netice alabiliyorsunuz. Biz bu işin hayırlı olduğuna inandığımız için her türlü gayrette sizlerin yanınızdayız" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Çekmeköy Belediyesi Ahmet Poyraz Emlak Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title