Bursa'da Lise Öğrencileri Sosyal Bilimler Sempozyumu Düzenledi - Haberler
Haberi Paylaş

Bursa'da Lise Öğrencileri Sosyal Bilimler Sempozyumu Düzenledi

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Bursa'da Lise Öğrencileri Sosyal Bilimler Sempozyumu Düzenledi

Bursa Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi'nin Bursa Teknik Üniversitesi ve TESAM işbirliği ile düzenlediği "Ulusal Lise Öğrencileri Sosyal Bilimler Sempozyumu" 21 Mayıs Cumartesi günü Bursa Teknik Üniversitesi Mimar Sinan Yerleşkesi'nde gerçekleştirildi.

Sempozyumun açılışına Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Yıldırım Kaymakamı Adem Yazıcı, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Narin, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet ATEŞ ve TESAM Genel Başkan Yrd. Yıldırım Deniz katılım sağladı.

Şırnak'tan İzmir'e Türkiye'nin Dört Bir Yanından Katılım

Lise öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği sempozyumda Şırnak'tan İzmir'e, Rize'den Aydın'a kadar Türkiye'nin dört bir yanından toplam 9 şehrimizdeki 14 farklı liseden 37 öğrenci bildirilerini sundu. Sempozyumdan sonra Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Orhan Şahin yaptığı konuşmada "Bu sempozyum bir başlangıç oldu. Bunu gelenekselleştirmeyi ve her yıl düzenlemeyi hedefliyoruz" diyerek önümüzdeki yıllarda da bu ulusal sempozyumun süreceğini belirtti.

9 Oturumda 37 Lise Öğrencisi Bildirilerini Sundu

TESAM Genel Başkan Yrd. Yıldırım Deniz başkanlığında yapılan açılış oturumunda Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Çepni, Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Ulukütük, Bursa Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Nilüfer Rüzgar ve Dr. İmren Öztürk Yılmaz'ın sunumlarından sonra 9 oturumda 37 lise öğrencisi hukuk, ekonomi, çevre, tarih, eğitim, psikoloji, iletişim gibi sosyal bilimler alanında bildirilerini sundu. Programın sonunda katılımcılara katılım sertifikaları takdim edildi. Programdan sonra öğrenciler için başta Panaroma 1326 olmak üzere Bursa'nın tarihi ve turistik yerlerini kapsayan bir gezi düzenlendi.

Bültenler / Güncel

Anadolu Lisesi Ulubatlı Hasan Bursa Lise Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title