Haberler

Bornova Belediyesi'ne depremzedelerden teşekkür

Güncelleme:

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Bornova Belediyesi'nin yaptığı çalışmalara teşekkür ziyareti gerçekleşti. Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Cemal Gürsel Mahallesi Muhtarı Ali Doğan, Başkan İduğ'u ziyaret ederek teşekkür plaketi sundu. Başkan İduğ, depremzedelere desteklerinin devam edeceğini belirtti.

6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgede yaraların sarılması için belediyenin tüm imkanlarını seferber eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ve ekibine duygulandıran bir ziyaret gerçekleşti. Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi Cemal Gürsel Mahallesi Muhtarı Ali Doğan, Başkan İduğ'u makamında ziyaret ederek depremzede vatandaşlar adına teşekkür plaketi sundu.

Kahramanmaraş depreminden sonra bölgeye çadırkentler kurarak depremzedelerin yaralarının sarılması için çalışan, onlarca TIR yardım malzemesini bölgeye gönderen, çadırkent içinde kreş açan,  İzmir'e gelen pek çok depremzedeyi de yurtlarında ve sosyal tesislerinde ağırlayan Bornova Belediyesi'ne bölge halkından teşekkür geldi.

TARİH YAZDI

Bölge halkı adına Başkan İduğ'u ziyaret eden Cemal Gürsel Mahallesi Muhtarı Ali Doğan, "Bornova Belediyesi bir ilçe belediyesi olarak bizler için var gücüyle çalıştı. Sadece Malatya'ya değil 11 ile yetişti. Bir tarih yazdı. Bu büyük bir başarı. Size ve ekibinize çok teşekkür ediyoruz" dedi.

'HER ZAMAN YANINIZDAYIZ'

Bornova Belediyesi olarak depremin ilk gününden itibaren bölgeye yardım etmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Mustafa İduğ, "Sizlerin yanında olmak, yaralarınızı sarmak için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Her zaman sizlerin yanındayız. Böyle bir felaket burada yaşansaydı sizlerin de bizim yanımızda olacağınızı biliyoruz. Çadırlarda yaşamın giderek zorlaştığının farkındayız. Umarım en yakın zamanda oradaki enkaz kaldırılır ve hasarlı olan binalar yıkılır. Depremzede vatandaşlarımızın da önce konteynerlere, ardından da binalara geçişi sağlanır" dedi. Birleşmiş Milletler'in Türkiye'yeki depremzedeler için fonu olduğunu da belirten Başkan İduğ, "Depremzedeler için konteyner desteği verecekler. Biz bunun sözünü aldık. Bunlar geldiği zaman ihtiyaç duyulan uygun alanlara yerleştirilecek" diye konuştu.

Kaynak: ANKA / Güncel

Kahramanmaraş Cemal Gürsel Yeşilyurt Ali Doğan Yeşilyurt Malatya Güncel Haberler

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı sona erdi: Yılın ikinci yarısında yıllık enflasyon hızla gerileyecek

TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu 'şerefsiz' dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

TBMM'de küfürler havada uçuştu! AK Partili Ensarioğlu "şerefsiz" dedi, Beştaş'ın yanıtı da bir o kadar ağır oldu

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

ABD'den İsrail-Hizbullah gerilimiyle ilgili uyarı: Bölgesel savaşa dönüşebilir

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title