Haberler

Beyşehir'de sağlık çalışanlarına HIV bilgilendirmesi yapıldı

Güncelleme:

Beyşehir Devlet Hastanesindeki konferansta Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Şeyma Çiftçi çalışanlara HIV enfeksiyonu hakkında bilgi verdi. HIV'in kontrol altında tutulabilen bir hastalık olduğunu vurgulayan Çiftçi, tedaviye erken dönemde başlamanın önemine dikkat çekti.

Beyşehir'de sağlık çalışanlarına HIV bilgilendirmesi yapıldı.

Beyşehir Devlet Hastanesindeki konferansta Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Şeyma Çiftçi çalışanlara hastalığı anlattı.

HIV enfeksiyonun doğal seyrinden söz eden Çiftçi, sunumunda tedaviye erken dönemde başlanmasının önemine dikkat çekti.

Çiftçi, "Ayrıca doğumdan önce anneye ve doğum sonrası bebeğe uygulanan koruyucu tedavi ile anneden bebeğe HIV bulaş büyük ölçüde önlenebilmektedir. HIV, artık ölümcül bir hastalık değildir, ömür boyu tedavi ile kontrol altında tutulabilmektedir. Ülkede ve dünyada HIV/AIDS ile mücadelede başlıca amaç yeni vaka sayısını ve enfeksiyona bağlı ölümleri azaltmak, hastalığa karşı sağlık hizmetlerinin kapasitesini geliştirmek, HIV ile yaşayan bireylere yönelik ayrımcılığı ve mahremiyet ihlallerini önlemektir." dedi.

Çiftçi, sunumunun ardından yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Beyşehir'de kermesten elde edilen gelir Gazze ve Doğu Türkistan'a gönderilecek

Beyşehir ilçesinde düzenlenen kermesten elde edilen gelir, İsrail zulmü altındaki Gazze ile Doğu Türkistan'a gönderilecek.

Fetullah Bayır Fen Lisesi'nde "İnsanlık hakları Doğu Türkistan'da, Gazze'de, Bosna Hersek'te, Türk İslam coğrafyasında unutulan ifadenin adı" temalı program ile kermes etkinliği düzenlendi.

Programa okulda öğrenim gören öğrenciler ile tüm personel giydikleri siyah kıyafetler ile katıldı.

Fetullah Bayır Fen Lisesi Müdürü İrfan Karabacak, Gazze ve Doğu Türkistan'da zulüm altındaki Müslümanlar için öğrenciler arasında düzenlenen kermesten elde edilen 10 bin 571 lira gelirin Gazze ve Doğu Türkistan'a ikiye bölünerek gönderileceğini söyledi.

Kaynak: AA / Güncel

HIV Sağlık Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title